Львівські медики одночасно пересадили пацієнту підшлункову та нирку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Першу в Україні успішну трансплантацію підшлункової залози та нирки одночасно виконали у Першому медичному об’єднанні Львова. Донорські органи отримала дружина захисника. Водночас лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки.

Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні.

«Олені сьогодні 33 роки, а ще сьогодні її виписують з лікарні. Жінка каже, що цього тижня ніби народилась вдруге. Вона пережила подвійну трансплантацію. Вперше в Україні лікарі одночасно пересадили підшлункову залозу та нирку. Операція тривала понад 9 годин. Чоловік Олени приїхав з фронту, щоб підтримати дружину.

Чотири трансплантації протягом ночі зробили лікарі Першого медоб’єднання Львова. Це рекордна кількість трансплантацій, і завдяки цій титанічній роботі хірургів, четверо людей отримали нові органи та шанс на нове здорове життя. Серце, легені та печінку пересадили трьом чоловікам, органи яких були в критичному стані.

Неймовірно гордий за наших лікарів та їхній прорив у трансплантації. Це надзвичайно важливо для розвитку медицини та трансплантології в Україні», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Операції виконали спеціалісти лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія». Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу – 33-річна Олена Ткачук. Вона медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет – підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени – військовий, захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту. Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду у Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу. Виписують її на 11-ий день після втручання – у її 33-й день народження.

Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство. Легені пересадили чоловікові з Донеччини, який мав кістозну гіпоплазію обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці.

Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли, за статистикою, вже після третьої людина не виживає.

Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього – кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і ризикувало зупиниться щомиті.

«Дякуємо всім нашим медичним бригадам усіх наших центрів та відділень, що брали участь у цій мультиорганній трансплантації. Також дякуємо нашим київським колегам та Міністерству охорони здоров’я, а також Центру транспланткоординації за постійну підтримку українських трансплантологів. Впровадження нових типів пересадок органів – великий поступ для усієї нашої медичної галузі. Уже третій рік поспіль наші трансплантологи їздять Україною та діляться досвідом з колегами. Адже у всіх нас одна ціль: рятувати українців в Україні», – підсумовують у Першому медичному об’єднанні Львова.