Середа, 29 Листопада

Львівські лікарі прооперували дівчину, яка 18 років не могла нормально ходити

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські лікарі прооперували дівчину, яка не могла нормально ходити 18 років. Настя мала праву ногу коротшу на 4 сантиметри за ліву.

Про це 14 жовтня повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, передає Lviv.media.

Коли Насті було три місяці, її мама помітила, що одна ніжка у дитини коротша за іншу. Тоді дівчині діагностували вкорочення правої нижньої кінцівки майже на 4 сантиметри.

Відтоді вона пройшла багато консультацій, носила лише спеціальне взуття з компенсатором — спеціальним ортопедичним виробом. Дівчина не могла нормально займатись спортом та навіть ходити. З часом її також почали турбувати болі в хребті. Через це Настя наважилась на складне та тривале лікування.

«Наш ортопед-травматолог лікарні Святого Луки, кандидат медичних наук Назар Гнатейко спільно з професором кафедри травматології, ортопедії та ЛНМУ ім. Данила Галицького Олександром Корольковим виконали складне втручання під час якого в кістку встановили апарат, що буде її розтягувати. Цей процес триватиме шість місяців. Таким чином на місці розтягнення наростатиме кісткова тканина, яка згодом виконуватиме функції здорової кістки», — розповідають у лікарні.

Медики додають, що операція тривала близько 2,5 години та пройшла успішно. Зараз Настя знаходиться під спостереженням лікарів. Вона вже ходить з допомогою милиць та займається лікувальною фізкультурою. Наразі дівчині роблять перев’язки та розпочали дистракцію, тобто повільне розтягування кістки за допомогою апарату.

Нагадаємо, львівські медики змогли зберегти 17-річному хлопцю руку, яку переїхав віз. Того дня Ігор допомагав батькам по господарству. Він випав з воза, а колесо переїхало йому руку та травмувало кисть. У результаті хлопець отримав переломи та вивихи кількох п‘ясних кісток та переломи з відкритими рвано-різаними ранами в ділянці першого та другого пальців.