Львівські лікарі прооперували 10-річну дитину з однією діючою ниркою

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові прооперували хлопчика, який народився із двобічним гідронефрозом. У дитини ліва нирка не функціонувала зовсім, а права – працювала погано, повідомили у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит».

За словами медиків, ліва нирка хлопчика повністю втратила свою функцію, а з часом і права почала погано працювати. У дитини значно погіршувався стан здоров’я. Після обстеження урологи прийняли рішення провести хірургічну корекцію єдиної нирки лапароскопічним методом.

«Під час операції ми знайшли причину захворювання – вроджене звуження примискового відділу сечоводу. Тому провели часткову резекцію розширеної миски та звуженої ділянки сечоводу з накладанням нового мисково – сечовідного з’єднання (анастомозу). Сечова система була задренована внутрішнім сечовідним стентом, який видалять ендоскопічно через два місяці»,–- розповів лікар уролог Андрій Поцюрко.

Лікарі зазначили, що оперативні втручання такої високотехнологічної складності потребують безперебійної подачі кисню, вуглекислого газу та світла.

«Сьогодні такий час, що не знаєш, що відбуватиметься наступної миті – ракетний удар, знеструмлення, блекаут, тому завжди є ризики. Але дітей потрібно рятувати, тому працюємо за всіх цих умов і дякуємо ЗСУ та енергетикам та всім, хто допомагає нам в цьому», – додав він.