Середа, 26 Червня

Львівські хірурги врятували породіллю, яка тільки-но народила свою 5 дитину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після народження п’ятої дитини у неї розірвалась ЯЄЧНИКОВА артерія. Жінка втратила два літри крові. Її врятували у нашій Лікарні Святого Пантелеймона. Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Це – унікальний випадок. В українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, у англомовних – описано близько 22 випадків.

Свого синочка Михайла Наталя народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу.

Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча.

Через незвичне розташування аневризми – Наталя втратила два літри крові – уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя. Адже дало час довезти її до лікарні. Однак, під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник.

У реанімації Наталя провела чотири дні. Далі її перевели у палати Центру хірургії. За тиждень жінка поїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок та вся сім’я.