Понеділок, 11 Грудня

Львівські хірурги сформували дворічному хлопчику з Івано-Франківська сечовий міхур

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові медики лікарні святого Миколая сформували сечовий міхур Матвію з Івано-Франківська. Минулого року тоді ще однорічній дитині видалили злоякісну пухлину разом з частиною уражених органів та встановили стому. Після курсів променевої та хіміотерапії хлопчик поборов рак. Тепер він зможе повноцінно жити та пізнавати світ.
Як повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова, у Матвія діагностували пухлину м’яких тканин у малому тазу. Рак вразив прилеглі внутрішні органи. Львівські онкохірурги та урологи разом з колегами з Івано-Франківська провели дитині лапароскопічну операцію. Медики через три невеликі проколи видалили Матвію 10-см пухлину, а разом з нею уражений сечовий міхур, простату та частину прямої кишки. Для виведення сечі хірурги встановили хлопчикові стому.

Після цього малюк пройшов кілька курсів променевої та хіміотерапії та врешті поборов рак. Тож медики вирішили видалити Матвію стому та сформувати новий сечовий міхур, щоб хлопчик мав нормальну якість життя, пише Суспільне.

“Дітей із такою проблемою в усьому світі дуже мало. Злоякісна пухлина вкрай рідко вражає саме сечовий міхур — це лише 1,4 % від загальної кількості випадків дитячої онкології. Тому такі операції з видалення та реконструкції є поодинокі і технологічно це дуже складні втручання. Перший етап хірургічного лікування допоміг дитині врятувати життя, а другий має забезпечити контрольоване сечовипускання”, — каже завідувач відділення хірургії Олександр Калінчук.

Хірургам вдалося сформувати сечовий міхур. Для цього вони використали тканини товстого кишківника та вшили туди сечоводи. Тепер сеча відходить у новосформований резервуар з клапаном.

На четверту добу після операції Матвій повернувся зі Львова в Івано-Франківськ. Хлопчик добре почувається, грається та має хороший апетит. Після більш ніж року лікування малюк здоровий.