Понеділок, 11 Грудня

Львівські хірурги прооперували 2-річного хлопчика з вродженою патологією рук

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру прооперували дворічного Дмитрика. Хлопчик народився з косорукістю. Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу, передає Суспільне.

При народженні малюку встановили діагноз — вроджена променева косорукість. У нього повністю відсутні променеві кістки та перші пальці на обох руках. У той же час решта — погано розвинені. Після огляду Дмитрика скерували на операцію.

“Зараз дитині провели централізацію лівої кисті, а через три-чотири місяці оперуватимемо праву. Загалом Дмитрика чекає ще щонайменше три операції, під час яких ми поступово виправлятимемо цю складну патологію”, — каже завідувач хірургічного відділення Богдан Романишин.

Під час наступних реконструктивних операцій хірурги сформують дитині “функціональну кисть” — розвернуть другий палець у позицію першого.

“Створення великого пальця — це один із важливих етапів лікування, адже великий палець виконує близько 50% функцій кисті, тобто дає можливість людині хапати і утримувати предмети “, — додає Богдан Романишин.

За словами хірурга, така патологія є досить рідкісною та складною. Втім, якщо вчасно розпочати лікування, дитина в майбутньому не матиме обмежень в побуті.