Понеділок, 26 Лютого

Львівські екологічні активісти стверджують, що новий океанаріум працює незaконно

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Громадська організація «Екологія. Право. Людина» з посиланням на лист Управління Держрибагентства у Львівській області заявляє, що новий львівський океанаріум на проспекті Шевченка працює незaконно.

«Управління державного агентства рибного господарства у Львівській області повідомило, що діяльність Львівського Океанаріуму не погоджена Держрибагенством у Львівській області, у тому числі не погоджено науково-біологічне обґрунтування його діяльності», – ідеться в повідомленні.

Таке обґрунтування вимагається статтею 20 Закону України «Про аквакультуру». Зазначається, що науково-біологічне обґрунтування щодо розведення та/або вирощування певного виду з чужорідних та немісцевих видів розробляється науковими установами, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України.

«Більше того, існування океанаріумів, відповідно до Закону України «Про тваринний світ», є однією із форм охорони тварин, що не узгоджується із цілями розважальних закладів. Тобто океанаріуми у цілому світі створюють не для розваги, а з метою вивчення видів, відтворення їхньої популяцій тощо», – кажуть активісти.

Також екологи згадують закон України «Про захист тварин від жoрстoкого поводження».

Нагадаємо, на проспекті Шевченка у Львові в будівлі колишнього кінотеатру “Київ” 28 серпня офіційно відчинив свої двері перший львівський океанаріум Oceanarium Lviv. Загалом в акваріумах плавають понад 3000 рибок.

Відкрила океанаріум команда київського акваріуміста Олександра Яновського. У столиці працюють два схожі заклади, в створенні яких він брав участь. А от будинок у центрі Львова орендують у найбагатшого депутата ЛМР Григорія Козловського, який відвідав відкриття.

Додамо, що Григорій Козловський у 2018 році відкрив на площі Ринок ресторан із живими акулами.