Вівторок, 28 Травня

Львівські дигери знайшли підземелля у схилах Високого замку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У схилах Високого замку у Львові знайшли підземелля. Старі ворота, що ведуть кудись у глиб знаходяться на вулиці Опришківській, і давно наглухо замкнені. Львівські дигери з сайту RZDS дослідили таємничі підземні ходи і поділилися фотографіями та відео побаченого, пише Твоє Місто.

Вхід в перше підземелля

В одній з кімнат першого підземелля

Вхід в друге підземелля

В одній з кімнат другого підземелля

«Зачинені двері ведуть у велику залу з арочним склепінням. Вона побудована з тесаного каменю та червоної цегли. При вході до зали є ще одні ворота та глибока яма. Тут потрібно бути обережним щоб не провалитися. Висота стелі орієнтовно сім метрів. Довжина головної кімнати десь п’ятдесят метрів. Конструкція, спосіб побудови та атмосфера всередині дуже нагадує винні погреби на Закарпатті», — йдеться у повідомленні.

Вид на вхід з першої кімнати

Висота стелі в другому підземеллі

Вид з кімнати на вхід

З головної кімнати є проходи в кілька бокових. На стінах збереглися старі ковані завіси та ізолятори електропроводки. Бокові кімнати мають приблизно таку ж площу як і головна та закінчуються тупиками. Деколи видно замуровані проходи з кімнати в кімнату.

Вхід в друге підземелля

Підземелля Львова в схилі Високого Замку

Залишки старих завіс

«В одній з кімнат ми знайшли залишки старих дерев’яних бочок. Значить тут щось зберігали, планування приміщень дуже нагадує склад. Поруч були дивні радіатори підвішені аж під стелею. Подібне розташування використовується в промислових холодильних камерах. Холодне повітря опускається вниз та охолоджує продукцію що на землі. Скажу чесно, тут і без них доволі холодно. Поки фотографувалися ми добряче замерзли», — розповіли дигери.

Залишки старої електрики на стіні в першому підземеллі

«Пошук в інтернеті показав що на початку століття ці підземелля використовувалися як холодильники. Сюди взимку завозили лід а потім цілий рік там зберігали продукцію що швидко псується. Потім тут встановили сучасні холодильні агрегати і перетворили їх на промислові морозильні камери. А далі Союз розпався і все закинули», — йдеться в повідомленні.

Схема приміщення. Фото з сайту explorer.lviv.ua

Ці бочки вже повні піску, що сиплеться зі стелі

Засипана вентиляція на стелі

«Люди часто вірять в таємні підземні ходи що ведуть кудись за десятки кілометрів. На жаль, в ті часи не існувало таких технологій щоб підземні ходи простояли кілька століть. Візьмімо, для прикладу, ці підземелля. Якась сотня років і добротна червона цегла та тесаний камінь сипляться під дією ґрунту, води та рослин. Аналогічно і інші підземні ходи. Якби вони й існували, то давно б вже зруйнувалися за сотні років», — йдеться в повідомленні.

Руйнування підземель під Високим Замком

Усі фото Андрій Риштун / RDZS