Середа, 29 Вересня

Львівські депутати приїхали до Києва під Раду в підтримку української мови

Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 липня під стінами Ради відбувається позачергове виїзне засідання сесії Львівської обласної ради. Депутати виступають проти прийняття законопроекту Максима Бужанського. На сесії зареєструвалося 44 депутати.

Депутати Львівської обласної ради зібралися під будівлею Верховної Ради в підтримку української мови. Про це розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Вони виступають проти законопроекту № 2362 “Про внесення змін в деякі законодавчі акти щодо навчання державною мовою у вищих навчальних закладах”.

Перед початком вони виконали Гімн України. Хвилиною мовчання вшанували пoлеглих Героїв у російсько-українській вiйні.

“Депутати від Львівщини глибоко стурбовані тим, що в Україні відбувається чергова фнтиукраїнська прщвокація і спроба наступу на українську мову.” – розповів Олександр Ганущин

Ганущин підкреслив, що саме мова є тим чинником, який об’єднує українців і створює фундамент незалежності країни.

“Століттями антиукраїнські сили прагнули знищити нашу культуру, освіту, віру, мову, а сьогодні вони намагаються перекреслити наш шлях до європейського майбутнього.” – додав Олександр Ганущин.


Депутати Львівської обласної ради склали заяву, в якій закликали всіх українців стати на захист мови і майбутнього країни.

“Повинні об’єднати зусилля і не залишити антиукраїнським силам ні єдиного шансу!”, – написав Ганущин.

м. КиївВиїздне засідання Львівської обласної радиРазом з колегами-депутатами відстоюємо українську мову#Руки_геть_від_мови

Gepostet von Олександр Ганущин am Freitag, 17. Juli 2020

Депутат Львівської обласної ради, голова Координаційної ради партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк зазначає, що на цей законопроект повинен зреагувати президент Володимир Зеленський та правоохоронні органи.

«На виїзне засідання сесії обласної ради приїхали представники абсолютно усіх фракцій, аби висловитися стосовно цього закону. Насправді його категорично не можна прийняти. Я сподіваюся, що вистачить розуму у президента та його Адміністрації, аби не допустити цього закону. Насправді є Конституція України, є Закон про мову, який абсолютно юридично грамотний, адекватний та не радикальний.

В Україні немає проблем для російськомовного населення, аби зараз порушувати це питання. Воно не відноситься до перших десяти проблем, які зараз турбують українське суспільство.

На це зараз мають зреагувати президент, правоохоронні органи. Цей законопроєкт вніс та розробив член партії «Слуга народу». Голова партії, пан Корнієнко, запропонував внести це питання у порядок денний. Для мене, якщо це не пзовокація, то дуже груба помилка», – каже Володимир Гірняк.

До депутатів Львівської обласної ради приєдналися депутати Тернопільської та Івано-Франківської обласної ради.

Нагадаємо, що п’ятниця, 17 липня почалася у активістів з мітингу, який проходить під Верховною Радою України. Вся справа в скaндальному законопроекті Бужанського.

Законопроєкт про державну мову в освітньому процесі не будуть розглядати в парламенті восени, а з початком навчального року він не матиме сенсу.

Про це 17 липня повідомила в етері «Радіо Свобода» заступниця голови фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.

«Оскільки до осені він втратить свою суть. Адже з першого вересня 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову, тому цей закон не матиме сенсу і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради.

«Взагалі шансів пройти у цього закону не було. Крім того, це перше читання. Навіть з точки зору регламенту і процедур він би не був прийнятий. Це зайвий раз виявився для наших опонентів з одного та з іншого боку подразнити суспільство. Ми, як комітет (з питань гуманітарної та інформаційної політики – ред.) рекомендували його відхилити», — зазначила депутатка.

Share.