Львівське підприємство з 3D-друку виграло грант на понад 2 мільйони гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівське підприємство, яке займається 3D-друком виграло грант 2 мільйони та 200 тисяч від держави. На підприємстві друкують деталі для безпілотників, шоломів, пістолетних ручок. У планах також друкувати і протези. Підприємці подалися на грант, аби збільшити обсяги друку та закупити нове обладнання, пише Суспільне.

Підприємство створили майже 5 років тому. Засновник компанії Петро Рожак розповідає, що із початком повномасштабного вторгнення розпочали друкувати замовлення і для потреб військових.

“До мене подзвонили і сказали, що є запит на виготовлення деяких деталей для формування, скажімо так, бойових снарядів під дрони. Далі отримали замовлення від військових, проєкти були різної складності. Стандартні проєкти це такі як: системи скиду, системи стабілізації для снарядів, корпуси безпілотників, різні додаткові штуки для військових – адаптери для навушників, пістолетні ручки, демпфери для автоматів”, — каже Петро Рожак.

Петро Рожак розповідає — виготовили 500 штук пістолетних ручок до автоматів. Також друкують деталі для безпілотників.

“Тут починає друк — праве крило безпілотника і тут час скільки буде друкуватись – це 5 годин і 13 хв. Технологія класна, але нешвидка, тому нам доводиться збільшувати парк, аби збільшувати кількість замовлень”, — каже Петро Рожак.

Підприємці подалися на грант, аби збільшити обсяги друку та закупити нове обладнання і виграли його. Сума проєкту становить 3 мільйони та 200 тисяч гривень. З них 2 мільйони та 200 тисяч гривень — грант від держави. Ще мільйон гривень — фінансування самої компанії, каже співвласник Михайло Гевко.

“Тепер ми зможемо влаштувати 12 нових спеціалістів до нас в команду на роботу і закупити нове обладнання і виготовляти більше якісних продуктів. З технічної сторони в нас з’являються нові технології друку, буде два професійних сканери і буде зовсім інший рівень моделювання. Також ми зможемо збільшити потужності виробництва”, — каже співвласник компанії Михайло Гевко.

Написати грант і податися на нього підприємцям допомогли у Інвест офісі, який створили у Львові пів року тому для сприяння розвитку бізнесу в умовах війни. Там консультують підприємців з Львівщини і допомагають малому і середньому бізнесу.

“Це такий центр знань для бізнесу, який допоможе знайти, де побудувати свій бізнес, допоможе і пояснить всі процедурні моменти і в тому ж числі допоможе з доступом до фінансування. Зараз ситуація з фінансуванням дуже змінилася, якщо до війни люди знали тільки про кредити, то зараз для малого і середнього бізнесу стали доступними дуже багато грантових програм”, — каже директор Інвест офісу Тарас Єлейко.

Загалом у Інвест офісі допомогли подати понад сто заявок від львівських підприємців на отримання фінансової допомоги.