Середа, 21 Лютого

Львівська школярка-винахідниця поїде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

16-річна Софія Петришин винайшла прилад, який допоможе незрячим у соціалізації, повідомляє ZAXID.NET

16-річна винахідниця зі Львова Софія Петришин поїде на Міжнародну олімпіаду геніїв в США. Школярка представить у Нью-Йорку пристрій, що перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих.

Дівчина навчається в 11 класі НВК «Школа-ліцей «Оріяна» та займається у секції інформатики Львівської обласної МАН.

У коментарі ZAXID.NET Софія Петришин розповіла, що її винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей. З ним вона вже виграла у престижному всеукраїнському конкурсі, а влітку спробує отримати світове визнання.

«Я хотіла написати якусь наукову роботу, щоб вона була корисна суспільству, і щоб мені було цікаво. Зараз є дуже багато книжок, які друкуються шрифтом Брайля, і на це витрачається дуже багато паперу і коштів. Також є багато літератури, яка є недоступною для незрячих. Тому я звернула увагу на те, що розвиваються інформаційні технології, інформація поширюється через комп’ютер – і це можна використати, – розповіла Софія Петришин,- Я вирішила, що незрячим було би вигідно зчитувати інформацію з комп’ютера за допомогою якогось приладу. У світі є аналоги моєму винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів, і є фактично є недоступними для українців. Тому з вересня минулого року я почала працювати на своїм проектом».

З-поміж іншого, винахід львівської школярки також допоможе незрячим простіше проводити операції із банкоматами.

«Зараз в банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки за допомогою іншої людини. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі», – каже винахідниця.

Олімпіада геніїв в Нью-Йорку – це один із найпрестижніших конкурсів для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Переможцям дають можливість отримати вищу освіту в США та щомісячну стипендію. Перш ніж потрапити на цю олімпіаду, Софія Петришин перемогла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна.

«Конкурс в США для мене – це дуже велике досягнення. Я завжди мріяла поїхати на міжнародний конкурс, особливо в Америку, де дуже високий клімат для розвитку, і відкривається багато можливостей», – каже Софія Петришин.

Зараз Софія Петришин готується до олімпіади в Америці і працює над новими проектами. Фото: Освітній портал Львівщини

Винахідниця не планує зупинятись на досягнутому, і зараз розпочала роботу над новим проектом.

«Незрячим важко навчитися того шрифту Брайля – вони працюють з вчителями, і це займає багато часу. Зараз я розробляю додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль», – розповіла ZAXID.NET школярка.

Додамо, що цьогорічна Олімпіада геніїв проходитиме в Нью-Йорку протягом 11-16 червня.