Львівська пекарня подала документи на внесення до переліку об’єктів критичної інфраструктури

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З 20 грудня 2022 року Мінагрополітики розпочало збір заявок від підприємств для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Подати заявку можуть підприємства, які забезпечують населення продовольством, зокрема хлібом. Які підприємства подалися у Львові та що для цього потрібно, дізнавалося Суспільне.

Одне із тих підприємств, хто має намір потрапити до цього списку, львівське підприємство “Живий хліб”. Там випікають близько 20 різновидів хліба на живих заквасках. Хліб реалізують у власних крамницях. Також випікають на замовлення різноманітні булочки для львівських закладів харчування.

“У нас є морквяно-кукурудзяний хліб. Там достатньо тривалий технологічний процес, тут заварюється кукурудзяна мука високої температури. Коли зникає електроенергія, доводиться зупиняти усі процеси”, — розповідає шеф-пекар Людмила Якименко.

Обладнання підприємства потужне. Для його роботи не вистачить одного генератора, каже Людмила Якименко.

“Неробочі холодильники, немає можливості випекти хліб, виформувати і видати і розвести по своїх крамницях і видати закладам харчування. Обладнання в нас досить потужне і звичайним генератором ми не обійдемося, нам потрібно або потужний генератор, або ми розраховуємо на підтримку”, — каже шеф-пекар Людмила Якименко.

Тож підприємство подало документи на внесення до переліку об’єктів критичної інфраструктури, аби вирішити питання з електроенергією та тепер чекають відповіді.

Усі підприємства, які хочуть аби їх внесли до переліку об’єктів критичної інфраструктури, мають подати документи до Мінагрополітики. Ці документи мають підтверджувати те, що у випадку зупинки підприємства постраждає економіка та велика кількість населення.

“Уряд напрацював механізм, який дозволив перший крок визначити підприємства як об’єкт критичної інфраструктури і потім буде визначений перелік, які будуть мати доступ до певних інструментів, які будуть гарантувати доступ до електроенергії”, — розповідає директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Розглядати заявки буде комісія агрополітики і затверджуватиме Кабмін. Для цього підприємствам потрібно подавати пакет документів.

“Документи, які підтверджують те, що у випадку зупинки підприємства, від цього постраждає велика кількість населення, постраждає економіка країни або це підприємство надає дуже важливі послуги іншим об’єктам критичної інфраструктури і є дуже важливим для економіки і для населення. І чим більше підтверджувальних документів, тим більше шансів, що підприємство буде зараховане до переліку”, — додає Тетяна Гетьман.

Перше засідання комісії уже відбулося 27 грудня, наступне засідання буде в перших числах січня.