Львівська ОВА дозволила сину Портнова виїхати за кордон як волонтеру, – «Схеми»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Син проросійського політика, який був першим заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича, Андрія Портнова, 29-річний Ігор Портнов у березні отримав від Львівської ОВА тимчасовий дозвіл на виїзд з України як волонтер, який прямує по гуманітарну допомогу, передає zaxid.net.

Він виїхав у напрямку Польщі і відтоді в Україну так і не повернувся. Про це повідомляють «Схеми» (проект «Радіо Свобода») з посиланням на кілька незалежних одне від одного джерел з доступом до даних перетину кордону.

За інформацією журналістів, Львівська ОВА 22 березня внесла Ігоря Портнова у систему «Шлях» як особу призовного віку, якій дозволено тимчасовий виїзд з країни за гуманітарною допомогою, терміном на місяць. Таке рішення ОВА ухвалила на підставі звернення ГО «Народна самооборона». 23 березня Ігор Портнов перетнув українсько-польський кордон в пункті пропуску «Краківець» разом з 23-річним Іваном Поддубним – сином сестри Андрія Портнова Юлії Поддубної. Обидва станом на 6 вересня до України не повернулися.

«У нас в день більше 200 заявок від громадських організацій щодо внесення в систему “Шлях”, якщо перевести в кількість людей – це більше 2000 людей в день, які їдуть за гуманітаркою. Таких проблем, на жаль, багато. У адміністрації немає функції перевірки, можливостей яким чином це перевіряти», – прокоментував «Схемам» цю ситуацію заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

«Схеми» також попросили Львівську ОВА надати копію звернення ГО, на підставі якої Ігорю Портнову дозволили тимчасовий виїзд за кордон, проте станом на 6 вересня документа не отримали.

Згідно з аналітичною системою YouControl, в Україні зареєстрована лише одна ГО «Народна самооборона», яка діє з 2014 року в Сумах. Її співзасновник Віктор Пентак зазначив, що з 2015 року «має стосунок до організації лише на папері» і не звертався від імені ГО до ЛОДА щодо виїзду за кордон Ігоря Портнова, а інший співзасновник організації, Юрій Ходзюк, останні два роки перебуває за кордоном. За словами міського голови Сум Олександра Лисенка, йому не відомо, щоб «Народна самооборона» займалася останнім часом завезенням гуманітарки.

Журналісти «Схем» також звернулись по коментар до ГО «Народна самооборона Львівщини», яка активно займається волонтерством. Її керівник Артем Хмиз сказав, що його організація не зверталась до Львівської ОВА по дозвіл на виїзд за кордон Ігоря Портнова.

Раніше «Схеми» повідомляли, що сам Андрій Портнов втік з України 3 червня через пропускний пункт у Закарпатській області «Чоп (Тиса)».