П’ятниця, 19 Квітня

Львівська обласна рада без аукціону продає готель «Замок Лева»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська обласна рада на сесії 29 вересня внесла зміни до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області, що підлягають приватизації способом викупу. Депутати дозволили компанії «Замок Лева» без аукціону викупити дві історичні вілли у престижному районі Львова. Власниками компанії є львівські бізнесмени-брати Назар Керницький і Тарас Керницький. За таке рішення проголосували 46 обранців, інформує Zaxid.net.

Відповідно до рішення, депутати дозволили ТзОВ «Замок Лева» викупити два будинки площею 477,6 та 396,6 м2 на вул. Глінки, 7 і 9. Ці дві вілли початку XX ст. входять до списку пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення. У радянський час там була резиденція першого секретаря обкому Компартії, а з кінця 1990-х років на правах оренди розташований готель «Замок Лева».

Рішення продати ці об’єкти без аукціону керівник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий пояснив тим, що орендарі здійснили невід’ємні поліпшення майна на суму понад 25% вартості цих об’єктів, а отже мають право їх приватизувати способом викупу.

Наразі невідомо, за якою ціною продадуть згадане комунальне майно. Як повідомив Віктор Кусий, буде проведена нова оцінка з врахуванням усіх поліпшень. Від загальної суми віднімуть вартість самих поліпшень і за такою ціною приміщення продадуть. Зокрема, за попередніми даними посадовця, сума від продажу готелю «Замок Лева» може скласти 26-27 млн грн.

Депутатка від «Самопомочі» Інна Свистун наголосила, що, продаючи приміщення без аукціону, керівництво облради лобіює інтереси діючих орендарів. Вона запропонувала продати приміщення з аукціону з врахуванням відшкодування орендарю невід’ємних поліпшень. Таку можливість дає закон. Однак ця пропозиція не пройшла.

ТзОВ «Замок Лева» орендує будівлі на вул. Глінки, 7 і 9 з 2002 року за ціною 131,7 тис. грн в місяць (150 грн/м2). Термін дії договору – до 2030 року. Там розміщений діючий готель з однойменною назвою, де 13 номерів. Вартість проживання становить 1400-2700 грн. Раніше Львівська облрада намагалася збільшити вартість оренди цього майна, а в 2016 році пoзивалася про розірвання договору оренди та виселення готелю, однак програла сyди.

За даними YouControl, власниками компанії «Замок Лева» раніше були львів’яни Володимир Ткачук та Роман Карачевський. У 2018 році серед співвласників з’явився львівський бізнесмен, екс-депутат Львівської облради Тарас Керницький, який у 2019 році став одноосібним власником компанії, а з весни цього року переписав її на рідного брата Назара Керницького.

Цим же рішенням депутати Львівської облради дозволили компанії «Галичінвестком» викупити без аукціону приміщення у п’ятиповерховому будинку на вул. Городоцькій,2 біля Оперного театру у самому центрі Львова. Компанія «Галичінвестком», яка орендує 419,9 м2 у цьому будинку з 2018 року за ціною 69 тис. грн у місяць (165 грн/м2), також належить Тарасу Керницькому. Тарас Керницький є президентом ТОВ «Укренерго» та ТОВ «Захід газ». Він також є власником хлібокомбінату у Мостиськах та разом з дружиною та бізнесменом Романом Палідовичем володіє львівською компанією з виробництва хлібобулочних виробів «Галицька здоба».