Неділя, 26 Травня

Львівська мерія хоче відновити виробництво на Львівському автобусному заводі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Потужності збанкрутілого заводу планують придбати коштом міського бюджету, пише Zaxid.net

Львівська мерія планує викупити та відновити Львівський автобусний завод. Відповідний проект ухвали, який ще мають розглянути депутати, оприлюднений ввечері 8 лютого на офіційному порталі ЛМР.

Згідно з проектом ухвали, депутатам Львівської міськради пропонується визнати за доцільне відновлення роботи Львівського автобусного заводу та надати згоду на придбання будівель заводу.

Для цього профільні департаменти ЛМР мають розробити та подати на розгляд міської ради план створення та реалізації інвестиційного проекту «Львів ЛАЗ», а також порядок викупу або вилучення у власників чи розпорядників активів фірм, які діють на території ЛАЗу.

Крім того, проектом ухвали передбачено, що мерія має знайти кошти на придбання будівель та інших об’єктів ЛАЗу. Вартість такої покупки не вказана.

Однак остаточне рішення мають прийняти депутати ЛМР, які розглядатимуть проект ухвали під час наступного засідання сесії, 15 лютого.

Нагадаємо, що Львівський автобусний завод викупив та довів до банкрутства російський бізнесмен Ігор Чуркін. Завод остаточно зупинив виробництво у 2014 році. Зараз ТОВ «Львівські автобусні заводи», яке перебуває в процесі припинення діяльності, офіційно записане на Ігоря Чуркіна та низку компаній, зареєстрованих в Канаді і Великобританії.

Ситуація навколо ЛАЗу загострилась у січні 2018 року, коли поліція почала затримувати арештовані автобуси комунального перевізника АТП-1 через борги за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ.

Львівська міськрада двічі намагалась прийняти ухвалу про меморандум про сплату боргу між ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало право вимоги боргу від Львівського автобусного заводу, АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал». Впереше таку ухвалу проголосували в жовтні 2017 року, але вже на наступному засіданні депутати скасували власну ухвалу. Вдруге меморандум планували винести на голосування депутатів 25 січня, але вирішили не виносити на розгляд через протести, а натомість ЛМР проголосувала за звернення до ГПУ та МВС з проханням розслідувати приватизацію ЛАЗу та вирішила розглянути питання боргів ЛАЗу пізніше.

Станом на 9 лютого, поліція затримала вже 12 комунальних автобусів. Крім того, арештовані всі рахунки АТП-1. Через це мерія вирішила створити нове комунальне АТП-2, однак таке рішення також ще мають погодити депутати ЛМР.