Як повідомив Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування, Львівська міська рада ухвалила рішення, потрібне для будівництва тимчасового житла для вимушено переміщених українців.
Це будуть модульні будинки, які можна швидко встановити, а потім швидко розібрати. Кінцевого формату модульних будиночків ще немає. Управління архітектури ЛМР має зібрати пропозиції виробників.
«Вічно спати на шкільних підлогах українці не можуть. Наші люди особливо у біді, після перенесених жахів, на таке не заслуговують. Тому, на останньому виконкомі Львівської міськради ухвалили рішення, потрібні для будівництва тимчасового житла. Зокрема визначили певні параметри й вимоги. Це будуть модульні будинки, які можна швидко встановити, а потім швидко розібрати.
Відразу зазначу, що це тимчасове житло, але попри це, воно мусить відповідати певним вимогам. Наприклад, на одну людину має припадати не менше як 6 квадратних метрів площі. Також має бути санвузол та кухня (відокремлені чи спарені).
Наразі мова будівництво житла для близько 20 тис. вимушених переселенців у Львові.
Кінцевого формату модульних будиночків нема. Управління архітектури має зібрати пропозиції виробників. Також закликаємо архітекторів подавати свої пропозиції. В підсумку місто обере найкращі типові варіанти для міста Львова. Ідеально було би залучити місцевих виробників», – повідомив Любомир Зубач.
За його словами, щодо ділянок, де можна було б розташувати такі тимчасові містечка, зараз серед імовірних варіантів – ділянка на 12 га на вул. Величковського в Рясному, 2 га на Тракті Глинянському, а також 8 га у Дублянах.
«Рішення щодо земельних ділянок під таке житло не остаточні. Пошук можливих варіантів триває.
Очевидно, такий проект вартісний, а тому у плані фінансування це мало би бути окремою держпрограмою. Найкращий же варіант, звичайно, щоб облаштування такого житла профінансували міжнародні гуманітарні організації», – додав Любомир Зубач.