Львівобленерго: попри відключення рахунки майже не зменшились. Чому так?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від початку масових обстрілів та застосування графіків відімкнення електроенергії споживання електричної енергії на Львівщині зменшилось незначно — лише від 10 до 20 відсотків. І на це є кілька причин, пояснюють у Львівобленерго.

Перше. Після відключень, коли є світло, споживачі максимально використовують електроенергію, вмикають всі енергозатратні прилади, незважаючи на прохання енергетиків зменшити споживання.

Друге. Деякі енергозатратні прилади, як от бойлери та холодильники, у перші години після відновлення споживають більше електричної енергії, ніж у стабільному робочому режимі.

Третє. Через холодну погоду і відповідно низьку температуру вдома люди догрівають помешкання електричними обігрівачами в час, коли подають електроенергію.

Четверте. Значні витрати електроенергії спричиняють залишені на зарядку в нічний час акумулятори або інші альтернативні потужні джерела живлення, а також ліхтарі, повербанки.

Таким чином загальний обсяг споживання у більшості помешкань не змінився, відповідно не змінився і розмір рахунків.

Аби допомогти енергосистемі України та отримувати менші платіжки за спожиту електроенергію закликаємо всіх бути відповідальними та не користуватись без потреби потужними енергоприладами, а особливо одразу після подачі електроенергії, а також у пікові години: вранці (7:00-11:00) та ввечері (17:00-23:00).