Вівторок, 30 Травня

У Львoвi нiмeцький хiрyрг бeзoплaтнo oпeрyє дiтeй iз вaдaми oбличчя

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До 10 липня у Львові оперуватиме німецький хірург Клаус Екснер. Він з 2012 року безкоштовно консультує та оперує дітей у 8-й міській лікарні. Цього року приїзд німецького лікаря профінансував футболіст Олександр Зінченко. Він оплатив переліт, розхідні матеріали та закупку інструментів, пише Суспільне.

Клаус Екснер приїжджає двічі на рік, пропустив лише 2020-й через карантин. Серед його пацієнток — п’ятирічна Мирослава. Дівчинці декілька годин перед цим зробили операцію.

“Ми приїхали з міста Сміла Черкаської області. У дитини була вроджена вада — гемангіома верхньої губи і Василь Степанович погодився прийняти й проконсультувати нас. Пан Екснер – вони зробили вдвох операцію і сподіваємося, що все буде добре. На операцію ми очікували два роки в зв’язку з епідемічною ситуацією в Україні. А взагалі-то 5 років ми чекали на допомогу, як тільки з’явилася ця проблема в дитини”, — розповідає мама пацієнтки Алла Бугаєць.

Чекає на операцію Софія Романюк. Дівчинці 10 років, вона разом із мамою приїхала з Луцька.

“Ми приїхали на операція вже двічі. Першу робили на ліве очко, у нас був птоз вроджений. Операція пройшла успішно. Ми дуже задоволені результатом. І цього року приїхали робити операцію на друге очко”, — каже мама пацієнтки Вікторія Романюк.

Це вже 13-й візит німецького хірурга до Львова. Вперше Клаус Екснер приїхав на Євро 2012. Тоді оперував безкоштовно з ініціативи німецьких вболівальників.

“Ми працюємо уже починаючи з неділі, коли я прибув до Львова. Раніше ми приймали всіх пацієнтів у цьому приміщенні, сім’ї чекали. Це було дуже довго. А цього разу ми повинні зважати на дистанцію згідно з новими умовами праці, тому пацієнти всі були розподілені разом із батьками у кімнати та протестовані. Це дуже різні операції, дуже різні причини. Багато дітей мають вроджені вади обличчя. Це дуже багато дітей, які не можуть відкрити свої повіки. Багато дітей постраждали внаслідок травм”, — каже хірург Клаус Екснер.

Цьогоріч про те, що приїде хірург не повідомляли, адже ще минулого року залишилося чимало пацієнтів у черзі.

“У 2019 році професор був і 25 дітей ми просто пообіцяли і не прооперували, бо був COVID-19 і ми так не афішували його акцію, ми ніде не писали, люди приїжджають і вони всі хочуть, щоб їх прооперували. Ми хочемо зараз надати цим дітям, які вже чекають два роки. Ми практично майже їх всіх зможемо прооперувати і далі будемо консультувати і набирати знову дітей”, — каже завідувач опіковим відділенням 8-ї лікарні Василь Савчин.

За усі свої попередні приїзди німецький хірург оглянув близько 600 пацієнтів та разом з українськими лікарями прооперував понад 250 хворих з різних областей України.