Понеділок, 2 Жовтня

Найпопулярніші та найрідкісніші імена, якими львів’яни називали дітей у 2022 році

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській області за перше півріччя 2022 року найпопулярнішими чоловічими іменами були Артем та Артур, а жіночі – Анастасія та Анна. Про це Тvoemisto.tv зазначила головний спеціаліст відділу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Львові Оксана Вендиш.

Серед інших найпоширеніших імен, які надавались дітям при державній реєстрації народження у Львівській області протягом І півріччя 2022 року були:

Чоловічі: Давид, Данило, Дмитро, Захар, Лев, Лука, Максим, Матвій, Марко, Олександр, Тимофій.

Жіночі: Вікторія, Вероніка, Дарина, Емілія, Єва, Злата, Софія, Соломія, Марія, Марта, Яна.

Серед рідковживаних імен громадяни у І півріччі 2022 року обирали:

Чоловічі: Адам, Арай, Елвіс, Іларій, Ільяс, Кузьма, Лорд, Моісей, Омелян, Тамерлан, Тор, Трістан.

Жіночі:  Агата, Адель, Аміра, Доміцелія, Каталіна, Стефанія, Теона, Тесса, Таміла.

В Україні, за даними Міністерства юстиції України, у першому півріччі 2022 року найбільше українці віддавали перевагу традиційним іменам, однак не обійшлось без трендових і нестандартних імен.

«У нашій державі немає обмежень чи заборон на присвоєння тих чи інших імен. Тож, батьки дітей мають право називати своїх малюків будь-якими іменами, які їм подобаються», – йдеться в повідомленні.

Серед жіночих імен для дітей найпопулярнішими стали Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра, Поліна. Після перемоги України на Євробаченні-2022 популярності також набирає ім’я Стефанія – на честь тріумфальної пісні Kalush Orchestra.

Найпопулярнішими іменами для хлопчиків в цьому році стали Артем, Олександр, Максим, Богдан, Марк, Дмитро, Михайло.

Також під час війни стали популярними імена, пов’язані з новими видами зброї, яку ЗСУ успішно використовує проти окупантів. Найпопулярнішим «військовим» ім’ям серед українців стало Джавеліна/Джавелін – на честь американського протитанкового ракетного комплексу. Новонароджених хлопчиків також називають назвою турецьких бойових безпілотників – Байрактар.

Які незвичні імена використовували українці:

Серед жіночих імен: Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хозяйка, Аріель, Зореслава, Міссі.

Серед чоловічих: Миролюб, Варфоломій, Князь, Северус, Зореслав, Моісей, Лорд, Марілуіз, Миродар, Добромир, Граф.

Нагадаємо, що львів’яни все частіше виявляють бажання змінити не лише ім’я, а й прізвища. Щміни проводили у таких прізвищах, як Чмир, Коровіна, Тимошенко, Капітан, Чайка. Замість цих прізвищ люди обирали Туз, Ахметова, Зайцева, Квітка, Поважна, Львів.