Понеділок, 8 Березня

Львів та Червоноград увійшли до топ-10 міст за відсотком підписаних декларацій з лікарями

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За три місяці функціонування нової моделі фінансування медичних послуг в Україні два міста на Львівщині увійшли до топ-10 міст України за кількістю підписаних декларацій у співвідношенні до загального населення. Про це йдеться у квартальному звіті Національної служби здоров’я, передає Твоє Місто.

Так, 75% від всього населення Червонограда вже підписали декларацію зі своїм лікарем. Станом на зараз це становить 59 186 оплачуваних декларацій з понад 80 тис населення міста. За цим показником Червоноград на першому місці серед усіх міст України.

Водночас у Львові декларацію з лікарем підписали 59% мешканців або 448 тисяч осіб – із 757 тисяч офіційно прописаних у місті. Це дев’ятий показник по Україні.

Через велику кількість підписаних декларацій Червоноград також увійшов до топ-20 міст по виплатам за пацієнтів, отримавши за квартал понад 9,5 млн гривень.

Загалом по Львівській області медичним закладам, які увійшли в «першу хвилю» укладання договорів НСЗУ, виплачено понад 11 млн гривень. Найбільше декларацій підписала вікова група 40-64 роки, а найменше – 0-5 років.

«Зміни приходять туди — де є ефективна робота місцевої влади, медичних працівників та активна участь громадян. Тільки тоді збільшення обсягів фінансування відіграє роль та гроші будуть відчутні для кожного в якості та доступності медичних послуг.

Трансформація лише набиратиме обертів. 2019 року всі комунальні заклади, у яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплати за послуги від Нацслужби здоров’я за тарифами. Це означає, що вони зможуть отримати фінансування лише після того, як підпишуть договір з НСЗУ. Третя хвиля укладання договорів розпочнеться наприкінці листопада. Точну дату Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом», – зазначила у себе на Facebook очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Share.