Субота, 15 Червня

Львів залучив 190 млн грн в бюджет міста за продаж ділянок у промзоні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вівторок, 27 жовтня, у Львівській міській раді відбулися земельні торги у формі аукціону, під час яких було продано одразу чотири земельні ділянки в одній з найбільших промислових зон Львова – «Сигнівці» та ще одну біля стадіону «Арена Львів».  Загалом, цей аукціон залучив до бюджету міста приблизно 190 млн грн.

Вперше міська рада продала відразу 4 земельні ділянки, розміщені в одній з найбільших промислових зон Львова — «Сигнівці».  За словами заступника начальника управління земельних ресурсів Львівської міськради Олега Ковалишина, від продажу цих земель місто отримало 169 млн грн.

Ще одна земельна ділянка площею 4,6 га, яку виносили на торги як право оренди, розташована недалеко біля стадіону «Арена Львів» на вулиці Вернадського. Ділянку виставили на аукціон під будівництво медичних закладів на правах оренди. За неї місто отримає 20,2 млн гривень за 10 років. Плата за оренду землі складатиме по 2 млн 20 тис грн на рік.

До слова, торік там вже продали 15 га землі і таким чином залучили до міського бюджету 85,5 млн грн. За попередніми підрахунками, це також декілька тисяч нових робочих місць, десятки мільйонів щорічних надходжень до бюджетів всіх рівнів та хороший показник економічної спроможності міста.

В аукціоні взяли участь 13 покупців. За словами переможців аукціонів, на придбаних земельних ділянках планують створити індустріальний парк, учасниками якого будуть українські й іноземні інвестори.

У 2018 році міська рада затвердила програму розвитку промислових зон Львова, зокрема «Сигнівки» як однієї із найбільших у місті. Загальна площа — близько 100 га. В рамках реалізації цієї програми відбулася реконструкція промислового кварталу. А також розроблено проект детального перспективного плану всієї території.

Наразі у промзоні здійснено заміну інженерних мереж: водопровід, дощова каналізація, зовнішнє освітлення, побутова каналізація; влаштовано тягову підстанцію для живлення майбутніх підприємств електроенергією; успішно працює кілька підприємств.

Львівська міська рада також планує виділити земельні ділянки у промислових зонах міста для виробництва електромобілів. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий під час засідання виконавчого комітету ЛМР у четвер, 22 жовтня.