Львів’янину, який піднявся на Еверест, А. Садовий вручив «Золотий герб міста Львова»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 24 травня, міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із Романом Городечним, який вперше піднявся на гору Еверест. Міський голова нагородив львів’янина відзнакою «Золотий герб міста Львова», пише прес-служба ЛМР.

«Немає нічого крутішого, коли спортсмен долає перешкоду, отримує успіх для країни, для міста, і тоді, насправді, виступають сльози — це є найкрутіше, що тільки може бути.

Жодна політична перемога, якісь речі — це все дрібнота, а, насправді, підкорити найвищу вершину світу, і це робить львів’янин, з прапором міста, і цей прапор був там — це гордість.

Це круто для України. Я завжди кажу: Київ — це є серце, а Львів — це душа. Тому, власне, душа, українська душа сьогодні радіє. Наш прапор найвищий у світ”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«В першу чергу, що я хочу зробити, то я попрошу, щоб приїхав Сергій Бершов. Це людина, яка надихає дуже багатьох на гори, яка в своєму віці ще ходить в гори, ще водить в гори, яка має енну кількість світових рекордів. І я хочу зробити прес-конференцію для молодих людей, які би побачили, що таке, якщо ти правильно займаєшся собою, як ти можеш виглядати у 70 років.

А також ми хочемо зробити львівський похід до базового табору. Дуже багато моїх друзів як бізнесменів, так і просто людей, які працюють в різних сферах — дуже хочуть попробувати, що таке гори, але вони цього бояться, вони не розуміють. І ми вирішили зробити такий легенько-правильний маршрут — це базовий табір 5.300, поблизу є гора Калапата, з якої відкривається дуже добрий вигляд на Еверест. Це така тритижнева вилазка для людей, які хочуть перший раз попробувати, що таке гори”, — додав Роман Городечний, львів’янин, який вперше підкорив гору Еверест.

Нагадаємо, 14 травня стало відомо, що Роман Городечний підкорив найвищу вершину світу. Перше, що зробив львів’янин, — подзвонив своїй дружині.

Після спуску до Базового табору Евересту Роман Городечний розповів усі деталі підйому.

Учасники вирушили із Базового табору 11 травня, а підйом на «восьмитисячник» планували здійснити приблизно 14−15 травня. Серед тих, хто поставив перед собою мету зійти на Джомолунгму, є і львів’янин Роман Городечний. Також була можливість слідкувати за рухом команди на горі завдяки SPOT-треккеру за посиланням: goo.gl/BVkT7h.

У 2017 році львів’янин Роман Городечний спільно із десятками альпіністів підкорив найвищу вершину Південної Америки гору Аконкагуа, де завдяки йому замайорів прапор Львова.

З цієї нагоди до Дня міста у 2017 році був нагороджений подякою громади міста Львова.