Середа, 26 Червня

Львів’яни подали 300 проектів на громадський бюджет Львова. Пропонуємо найцікавіші

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Обсяг запланованого фінансування складає 20 млн грн, що більш ніж удесятеро менше, ніж загальний кошторис поданих проектів.

За даними порталу «Громадський проект», на розгляд надійшли 300 проектів: 219 малих проектів, що розраховані на бюджет до 500 тис. грн, та 81 великий проект, що передбачає фінансування до 3 млн грн.

Найбільше проектів подано в категорії «освіта» – 80, 74 проекти стосуються спорту, 45 проектів – житлово-комунального господарства. Жодного проекту не подано на телекомунікації, зв’язок та ІТ, по два проекти на транспорт та велоінфраструктуру.

Більшість проектів, що претендують на найбільші суми, присвячено благоустрою та створенню громадських просторів. У сфері охорони здоров’я пропонують закупити дефібрилятори для лікарень та обладнати дитячу операційну, для шкіл розробили проект реконструкції спортивних майданчиків та подвір’їв, серед найдорожчих також проект з впровадження системи сортування сміття.

Найдорожчі проекти їхні автори оцінили у 3 млн грн. Серед них частина ще знаходиться на модерації, а деякі уже мають візуалізацію.

«Покровська площа»

Передбачає громадський простір на розі вулиць Личаківська і Долішня, на місці наявного занедбаного скверу.

Cенсотека у Стрийському парку

Передбачає створення інклюзивного простору на базі бібліотеки №18.

Під небом Сихова

Передбачає створення багатофункціонального освітньо-культурного простору на даху кінотеатру ім. О. Довженка, де б можна було проводити різні заходи для сихівчан і гостей міста.

Сквер на Рясне-1

Передбачає створення простору для відпочинку мешканців району зі сценою для громадських культурних заходів.

Сквер на Кульчицької, 18

Передбачає створення спільного громадського простору на території, на яку претендує забудовник.

Залізна вода – для всіх!

Проект “Залізна Вода – для всіх!” передбачає відновлення “стежки здоров’я”, встановлення вуличних тренажерів і тенісного столу під навісом, встановлення комлексу для стріт воркауту, облаштування дитячого мотузкового майданчика. Також передбачено встановлення антивандальних світильників дозволить користуватися майданчиком в темний час доби. На обидвох майданчиках пропонується зробити покриття з гумових плиток, які дозволять користуватися ними за будь-якої погоди і забезпечать комфортні заняття.

Цей проект, як наголошують автори, дозволить сприяти поширенню ідей здорового способу життя, сприятиме фізичному і соціальному розвитку дітей і підлітків.

Бюджет – 750, 5 тис. грн.

ІТ-лабораторія в школі №98

Метою проекту є підвищення рівня знань учнів за рахунок запровадження сучасних технологічних рішень, які сприяють зацікавленості учнями навчальним процесом і активною участю у ньому. Задля досягнення визначеної мети пропонується створення інтерактивного кабінету, придбання сучасного обладнання, оновлення існуючих демонстраційних обладнань.

Цей проект розрахований на учнів загальноосвітньої школи, педагогів та мешканців Сихівського району. Навчально-виховний процес у школі повинен бути сучасним, орієнтованим на особисті потреби і побажання учнів через розширення поля для самореалізації дитини, розроблення окремих траєкторій, персонального розвитку, заохочення ініціативності. Реалізація проекту дасть можливість зробити заняття цікавими та яскравими.
Задля досягнення визначеної мети пропонується створення інтерактивного кабінету, придбання сучасного обладнання, оновлення існуючих демонстраційних обладнань.

Бюджет – 500 тисяч гривень.

«Літературний сквер»

Автори проекту вважають, що алея та сквер між пам’ятником І.Федорову та вул. І. Федорова є людним місцем, однак територія вже багато років залишається занедбаною.
Отож вони пропонують на цьому місці облаштувати «Літературний сквер» із лавочками, придатними виключно для сидіння, багатофункціональними інсталяціями у вигляді літер (слово “Читай”) тощо.

Окрім візуального позиціонування, додаткового фотомайданчика для містян і гостей Львова, “Літературний сквер” вирізнятиметься високим рівнем функціональності – тут можна буде проводити у теплий період:
– культурні заходи (читання, презентації, екскурсії, лекції, театралізовані дійства), які беруться спільно організовувати офіс «Львів – місто літератури», ГС «Кластер видавничої діяльності та поліграфії», ГО «Молода Лемківщина», ГО “МІСТО ЛІТЕРАТУРИ”, ГО “УАК – Львів”, “Гільдія молодих літераторів Львова”, “Книжковий Лев” та інші;
– «бібліотеку одного дня» від львівських видавців;
– тематичні літературні виставки, ярмарки спільно із букіністами;
– освітні проекти, які б піднімали статус літературної освіти й залучали містян до неформальних освітніх проектів у галузі культури.

Бюджет – 454, 7 тис. грн.

Wi-fi дерево

У рамках проекту “Со­нячне Wi-Fi дерево” спеціально для студ­ентів в парку навпро­ти головного корпусу університету ім. Ів­ана Франкка буде вст­ановлено дві точки з безкоштовним Wi-Fi та з 32-ма розетками (по 16 на кожній) для зарядки різноман­ітних гаджетів.

Ці точки матимуть форму дерева,яке має мет­алевий стовбур, його гілки з сонячними панелями та акумулято­рами для накопичення електроенергії.

Бюджет – 500 тис. грн.

Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні

Автори проекту стверджують, що чимало новонароджених потребує невідкладного хірургічного втручання через вроджені вади, зокрема внутрішніх органів. Подібні патології складають близько 30% смертності новонароджених в Україн.

В хірургічному відідленні №2 Міської дитячої лікарні вул П.Орлика 4, проводять операції в дітей та підлітків від періоду новонародженості до 18 років. У минулому році у відділенні було прооперовано більше 1000 пацієнтів, за поточний рік уже 600 операцій. Завдяки злагодженості львівської громади, органів місцевого самоврядування й міжнародних організацій нашому відділенню вдалося закумулювати унікальне хірургічне й діагностичне обладнання, ми впровадили найсучасніші методики хірургічного втручання.

Натомість постала нагальна потреба у проведенні комплексного ремонту операційної. Останній раз ремонт в операційній ІІ хірургії проводився 20 років тому. Слід зазначити, що ремонт операційних кімнат вимагає особливого підходу, зумовленого причинами санітарного характеру, йдеться не лише про так звану «побілку» чи «плитку», але й про використання будівельних матеріалів, котрі витримують антибактеріальні стандарти.

Бюджет – 2 млн 983 тис. грн.

Пляж на Замарстинівській

Цей проект дасть можливість відновити озеро а також прилеглу територію на вулиці Замарстинівській і Заозерній, а також створити нове місце для відпочинку і розваг. Проект передбачає повне очищення озера і прилеглої території, створення пляжу, місць відпочинку, дитячий і спортивний майданчик.

Бюджет- 2 млн 770 тис. грн.

Джерело: Твоє місто та Львівський портал