Вівторок, 28 Травня

Львів’янам пояснили, куди дівається бруківка з вулиць міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Як повідомила директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк, під час проведення ремонту доріг бруківка, яка демонтується, обліковується і передається на зберігання у ШРП Галицького району. Для того, щоб бруківка або мозаїка була передана комусь для виконання мощення доріг чи дворів, приймається рішення виконавчого комітету про погодження передачі бруківки чи мозаїки певному підприємству.

«Не залежно від того, хто проводить ремонт дороги, – комунальне підприємство чи приватна структура, яка виграла тендер, замовником робіт є або ЛКП «Львівавтодор», або районна адміністрація, або департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Відповідно замовник зобов’язаний обліковувати бруківку і передавати у встановленому порядку на зберігання.

Коли ми проводимо ремонт доріг і демонтуємо мозаїку або бруківку, до прикладу, ЛКП «Львівавтодор», бо в основному вони проводять великі ремонтні роботи на дорогах із заміною інженерних мереж, облікують бруківку, яка демонтована, укладають угоду з ШРП і за договором зберігання передають бруківку в ШРП Галицького району.

Станом на сьогоднішній день в ШРП Галицького району є на зберіганні бруківка і мозаїка. Бруківка є різного розміру: є 758 м2 більшої бруківки і 245 м3 бруківки меншого розміру. Крім того, у ШРП Галицького району є на зберіганні 1431 м2 мозаїки.

Для того, щоб бруківка або мозаїка була далі комусь передана для використання для мощення доріг, дворів має бути прийняте відповідне рішення виконавчого комітету про погодження передачі бруківки чи мозаїки певному підприємству. Тоді оформлюється акт прийому-передачі», – розповіла Ірина Маруняк.

За її словами, виконавчий комітет неодноразово приймав рішення про передачу бруківки, зокрема цього року. Не залежно від кількості бруківки, яка передається, все фіксується і оформлюється, відповідно до процедури.

Раніше львівські активісти звинуватили владу міста в розкраданні старовинної бруківки.

«Бруківка – вічна і екологічно чиста. Через Львів йшло купа всякої нечисті, ніхто її не чіпав. А от за часів незалежності, зокрема, коли керівництво місто перебрав Садовий, почався інтенсивний ремонт вулиць із бруківкою. Не всі вони потребували ремонту, але під його прикриттям знімалася ця бруківка», – говорить голова громадської ініціативи за збереження архітектури Львова Петро Байса.

За словами активістів, у Львові є понад 40 вулиць, із яких зникла стара бруківка.