Понеділок, 2 Жовтня

Львів виділив 366 тисяч на відбудову фасаду у будинках на Стрийській

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Із резервного фонду бюджету Львова виділили більше 360 тисяч грн на відбудову вхідних брам у трьох житлових будинках на вул. Стрийській, зруйнованих ракетним ударом РФ на початку липня. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міськради 22 серпня, пише Львівський портал.

Так, із резервного фонду бюджету виділили 366 308 грн на невідкладні протиаварійні роботи у будинках №50, 52 і 54 на вул. Стрийській. За ці гроші мають відновити вхідні брами.

Зазначимо, що йдеться про цілий житловий квартал закритого типу, який складається зі 16 зблокованих будинків. Пам’ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1930 році. Саме сюди влучили російські ракети у ніч на 6 липня. Найбільше руйнувань зазнали чотири будинки з цього комплексу (№62, 64, 66, 68), їх визнали аварійними. До відбудови мерія Львова хоче фінансово залучити державу та приватних інвесторів.

Зазначимо, що ця ракетна атака РФ була найбільшою по цивільній інфраструктурі Львова за весь час повномасштабної війни. Пошуково-рятувальні роботи в зруйнованих будинках на вул. Стрийській тривали добу. Загалом загинули 10 людей, більше 40 отримали поранення.

Загалом тієї ночі у Львові було пошкоджено більше 30 будинків, 17 із них є пам’ятками архітектури. Це і житлові будинки, гуртожиток, заклади освіти, виші, офіси. Повсюду будуть замінювати вікна, двері, дахи, укріплювати стіни, ремонтувати та відновлювати пошкоджені і зруйновані частини будівель. На всі ці роботи у міському бюджеті передбачили 100 млн грн, 56 млн грн із них вже виділили.