Понеділок, 24 Червня

Львів посів 3 місце в рейтингу міст з найсприятливішим бізнес-кліматом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів опинився серед лідерів у списку обласних центрів з найсприятливішим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Очолив цей перелік Хмельницький, другий – Івано-Франківськ.

У Львова найкращі в країні показники за наявними ресурсами для розвитку бізнесу та підтримкою інновацій, натомість негативом є тривалі процедури з отримання дозволів для старту власної справи. Про це написав Zaxid.net з посиланням на рейтинг під назвою «Індекс конкурентоспроможності міст 2019/20».

ІКМ уклали дослідницька агенція «Інфо Сапієнс» та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Дані для рейтингу вони збирали через особисті інтерв’ю з підприємцями, обробляли дані статистики та аналізували інформацію з офіційних веб-сайтів міських рад.

«Індекс запроваджується вперше та є інструментом для оцінки бізнес-клімату у містах, вимірювання ефективності економічного врядування та мотивації місцевих органів влади до співпраці з місцевою бізнес спільнотою. Для інвесторів індекс може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах», – йдеться в заяві укладачів рейтингу.

Згідно з Індексом конкурентоспроможності міст, Львів посів третю сходинку та отримав 66,15 бала. Дістатися цієї позиції в рейтингу місто змогло завдяки здебільшого високим результатам за кількома компонентами, які оцінювали укладачі.

Найкращі в країні показники Львів має за ресурсами для розвитку бізнесу та за підтримкою інновацій. Зокрема, опитаний львівський бізнес дав одну з найвищих оцінок підтримки місцевої влади для інноваційних програм. Йдеться про фінансування їх з місцевого бюджету.

«Представники бізнесу Львова також більше задоволені трансфером технологій (взаємодія із науковими установами чи технологічними компаніями, – ред.), ніж в середньому опитані.

Окрім того, 5,62% опитаних підприємств та ФОП повідомили, що належать до кластерів. Це є найвищим показником та більше як утричі перевищує показник для всіх міст в цілому(2,1%). Усі фактори загалом забезпечують найвищий рівень задоволення підприємців Львова станом підтримки інновацій у місті», – йдеться в дослідженні.

Слабкою стороною міста в рейтингу вказані проблеми із започаткуванням бізнесу, а саме – тривалі процедури державної реєстрації та отримання дозвільних документів.

Нагадаємо, недавно журнал «Forbes Україна» опублікував рейтинг українських міст, які є найсприятливішими для ведення бізнесу. Очолив список 38 українських міст Івано-Франківськ, на другій сходинці опинилися Вінниця, а Львів посів третє місце. Київ опинився на четвертому місці, а Тернопіль замикає п’ятірку.