Понеділок, 4 Березня

Львів побив історичні температурні рекорди лютого за останні десятки років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У першій декаді лютого на території Львівської області спостерігалася дуже тепла та волога погода із значно вищими від норми середньодобовими значеннями температури повітря. Такі показники є характерні для кінця березня, а для останнього місяця зими.

Як повідомили в Львівському гідрометцентрі, середня декадна температура повітря виявилась на 6-8° вищою за норму і становила 4,4 – 6,3° тепла по рівнині. Максимальна температура повітря узагалі підвищувалась до 12-15°тепла. Зокрема, 11-12 лютого. Опади випадали часто і кількість їх склала 23- 66 мм або 164 – 308 % декадної норми.

Найтеплішим наразі виявився понеділок, 12 лютого. При чому за крайні 78 років. Зокрема, 12 лютого в обід у Львові зафіксували 14,9 градусів вище нуля. Це найтепліше 12 лютого за весь час спостережень Львівського гідрометцентру. Попередній рекорд датувався 1974 роком – 12°С.

За прогнозом, упродовж цього тижня очікується помірно тепла погода. Місцями невеликий дощ, подекуди з мокрим снігом. Температури вночі становитиме від 3 градусів до 2-х тепла, вдень 3—8 градусів вище нуля.

«Вищий від норми температурний фон вже вдруге за календарну зиму сприяв відновленню ростових процесів у рослин зимуючих культур. Умови перезимівлі є задовільні і посіви озимих зернових перебувають у доброму стані», – додають синоптики.