Львів планують поділити на екологічні зони: деяким автомобілям заборонять в’їзд

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міська рада Львова 16 жовтня затвердила постанову №934 «Про погодження Комплексу першочергових заходів щодо покращання якості повітря у м. Львові». Ця постанова спрямована на поліпшення стану навколишнього середовища в місті і зниження рівня шкідливих речовин в повітрі.

Один з пунктів постанови передбачає заборону на в’їзд до Львова транспортних засобів, які не відповідають сучасним екологічним стандартам.

З 2021 року Львів планують поділити на екологічні зони (Low emission zones), до яких матимуть доступ лише транспортні засоби, які відповідають визначеному євростандарту палива чи з альтернативним приводом (електрокари).

Заборона в’їзду з 2021 року у визначені зони міста та на окремі перехрестя з найвищим рівнем забруднення вантажного транспорту, а також транспортних засобів, які не відповідають визначеному євростандарту палива чи у яких відсутній альтернативний привод, автотранспорту з роком виробництва до 1991 року, вживані авто та інші некарбюраторні авто без каталізаторів.

У подальшій перспективі із початку 2025 року буде запроваджено заборону на в’їзд старих вантажівок, а з 2030 року – всіх машин на дизелі. Постанова поширюється на приватні автомобілі і на громадський транспорт.

В екологічно чистих зонах Львова планують розширити мережу зарядних станцій для електромобілів і пільгових парковок для них.

Багато міст Європи вже давно прийняли подібні заходи. Наприклад, в Парижі, Римі, Барселоні і в близько 20 великих містах Німеччини вже давно діє заборона на в’їзд для старих авто на дизелі.

Київ займає третє місце у світі за забрудненням повітря. За словами чиновників, 70-85% усіх викидів, які є у столичному повітрі, результат саме експлуатації автівок.

До речі, міська рада Львова подала заявку на купівлю 250 електробусів.

Share.