Львів підписав меморандум, згідно якого до 2050 року місто має повністю перейти на «зелену» енергетику

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львів бере зобов’язання щодо поступового, але цілковитого переведення міської енергосистеми на відновлювані джерела енергії. Відповідний меморандум сьогодні, 13 вересня, під час IV Міжнародного Екофоруму «Вода та Енергія» підписали міський голова Андрій Садовий та регіональна координаторка у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії міжнародної організації «350.org» Світлана Романко. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Йдеться про 100%-й перехід міста на «зелену» енергетику до 2050 року. Відповідно до тексту Меморандуму, Львів зобов’язується також розробити та затвердити енергетичний план міста, прийняти кліматичну стратегію та реалізувати її, залучити до процесу широку громадськість.

«Мета, яку ми перед собою поставили, — дуже амбітна: перейти до 2050 року на відновлювані джерела енергії. Це означає і максимальну підтримку електротранспорту, і максимальні інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати не нафту чи газ, а енергію сонця і вітру» , — підкреслив Андрій Садовий.

Як зазначає регіональна координаторка міжнародної кліматичної організації «350.org» Світлана Романко, саме використання нафти і газу спричиняє надмірні викиди СО2 в атмосферу, у результаті підсилюючи парниковий ефект та кліматичні аномалії. Відтак, кожен підписаний меморандум — це важливий крок у розбудові спроможності міст працювати над переходом на чисту відновлювану енергію та позбавитися залежності від викопного палива.

«Львів — це перше місто-мільйонник в Україні та настільки потужний історичний і культурний центр, який доєднується до підписання цієї угоди. Ми дуже хочемо, щоб сьогоднішній меморандум дав поштовх створенню інтерактивної громадської платформи для залучення до процесу всіх зацікавлених людей, а не лише тих, хто може приймати рішення. Із іншого боку — важливо, аби цим підписанням ми побудували інституційну і функціональну спроможність власне міста, щоб кліматична та енергетична стратегії реалізовувались успішно впродовж десятків майбутніх років», — каже Світлана Романко.

До слова, Львів є першим великим містом країни, яке підписало такий меморандум. Раніше до ініціативи долучились менші міста України — Житомир, Кам’янець-Подільський та Чортків.

«Місто максимально бере приклад з успішних практик європейських міст і рухається шляхом енергоощадності. Такий меморандум — це задекларований намір міста робити максимальну кількість заходів, аби зрештою повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Львів бере приклад з успішних європейських практик і рухається шляхом енергоощадності» , — зазначає начальниця відділу зв’язків з громадськістю ЛМКП „Львівводоканал“, менеджерка проекту IV Міжнародного Екофоруму „Вода та Енергія“ Уляна Горбата.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР