Середа, 19 Червня

Львів отримав €35 млн для будівництва сміттєпереробного заводу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У п’ятницю, 1 червня, у Києві відбулось підписання договорів щодо виділення 35 млн євро від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). За ці кошти Львів почне будівництво сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Пакет фінансування включає у себе 13-річний кредит ЄБРР в розмірі 20 млн євро під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля, найбільшим донором якого є ЄС, а також пільговий кредит в розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій.

Участь у підписанні договорів взяли представники ЄБРР, керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря, міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні ви були свідками підписання двох великих угод: з ЄБРР (20 млн євро) і ще одна угода з європейськими екологічними фундаціями, яка дає можливість отримати серйозний грант, щоб почати і збудувати перший в Україні завод з глибинної переробки ТПВ і зробити рекультивацію існуючого полігону, який є один з найбільших в Україні», – сказав Андрій Садовий.

Відповідно до підписаних угод, пакет фінансування включає 13-річний кредит ЄБРР в розмірі 20 млн. євро під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн. євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит в розмірі 5 млн. євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Ці кошти місто використає для того, щоби почати і збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні. Місто також впровадить кращі підходи до вторинної переробки та управління відходами.

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила, що Львів — найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР.

«Конкретно цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається „Зелені міста“. Львів стане дев’ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим», — наголосила Марина Петров.

Львівська міська рада має намір розпочати будівництво сміттєпереробного заводу на території очисних споруд «Львівводоканалу» вже у 2018 році.

*Як працюватиме майбутній сміттєпереробний завод, який зведуть на території Львова.