Вівторок, 28 Травня

Львів очолив рейтинг найбільш прозорих міст України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів посідає перше місце у рейтингу прозорості серед сотні найбільших міст України. Про це під час круглого столу повідомила керівник напрямку «Прозорі міста» в Трансперенсі Інтернешнл Україна Катерина Цибенко, передає INTV.

«Ми взяли 100 найбільших міст за населенням і поміряли їхній рівень прозорості за 13-ма сферами, які включають в себе 91 індикатор» – повідомила вона.

За її словами, середня прозорість міст в Україні – 30 % зі 100, що є досить поганим показником.

«Ця методологія базується на словацькій. У Словаччині був впроваджений подібний проект і за 4 роки вони змогли підняти свою середню прозорість міст до 47 %» – додала Цибенко.

Максимальний бал отримало місто Львів – 59,7, втім говорити про прозорість, на думку експерта, зарано.

«Це напівпрозорість. Є дуже багато сфер, у яких треба працювати для підвищення прозорості» – сказала вона.

Керівник напрямку «Прозорі міста» в Трансперенсі Інтернешнл Україна повідомила, що цей рейтинг включає 13 сфер, які охоплюють всі основні галузі відповідальності міської влади: закупівлі, бюджет, освіта, комунальне майно, комунальні підприємства, доступ та участь, житлова та соціальна політика.

«Найгіршими сферами виявились житлова й соціальна політика та комунальна сфера. 65 міст по всій Україні отримали 0 балів у цих сферах. В житловій політиці ми, наприклад, вимірювали чи мають громадяни можливість подати заяву на одержання житла чи записатись на отримання соціальних послуг, наприклад – на прийом до лікаря. У Львові таке є, а в багатьох інших містах нема» – розповіла Цибенко.