Львів’янину врятували руку, провівши одне із найскладніших реконструктивних оперативних втручань

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

40-річний львівʼянин Ігор Сидоряк, який до великої війни був підприємцем, у ЗСУ став зв’язківцем. Важке поранення отримав під час гранатометного обстрілу в районі Куп’янська. Чоловік міг втратити руку, однак йому допомогли фахівці центру НЕЗЛАМНІ.

«Пацієнт надійшов з відкритим переломом плечової кістки та масивним дефектом м’яких тканин – близько 23 см. Така обширна рана – це пряма загроза ампутації. Однак, за останні півтора роки наші реконструктивні хірурги вже багато разів мали справу з такою травмою. Тому добре знали, що робити», – каже лікуюча лікарка Ігоря Анастасія Кулинич.

Лікарі зіставила ліву плечову кістку захисника та зафіксувала її пластиною. А тканинний дефект закрили ротаційним клаптем найширшого м’яза спини. Ця операція вважається одним із найскладніших реконструктивних оперативних втручань. Метод полягає у тому, що дефект м’яких тканин закривають клаптем м’яза на судинній ніжці. Щоби відновити кровопостачання, від хірургів вимагається ювелірна точність. Виконують це втручання близько 10 годин.

Зв’язківця, що зазнав поранення на Куп’янському напрямку, оперували 9 годин. Втручання минуло успішно. Клапоть прижився, рана гоїться, а пацієнт почувається добре. Захисник дякує лікарям за те, що врятували йому руку і допомагають повернутися до повноцінного життя.