Львів’янин отримав понад 5 років тюрми за заклики припинити існування України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Суд виніс вирок 59-річному мешканцю Львова, який в інтернеті закликав до повалення чинної влади та припинення існування України як незалежної держави. Про це повідомили в управлінні СБУ у Львівській області.

Встановлено, що 59-річний львів’янин у мережі відкрито закликав до припинення існування України та створення на частині її території нової держави – Федеративної Республіки Україна.

Чоловік був поціновувачем ідей «руского міра», мріяв про створення нової держави та чекав, що Україна повернеться до ідеологій СРСР.

Як додають в Офісі генпрокурора України, свою активну діяльність львів’янин провадив із 24 лютого 2022 року через власний акаунт у забороненій соцмережі «Однокласники».

У своїх публікаціях він також розповсюджував матеріали, у яких негативно висловлювався та принижував мешканців західних областей, жителів сільської місцевості та євреїв.

За зібраними матеріалами суд визнав чоловіка винним у вчиненні злочинів, передбачених такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч.2 та ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
  • ч.1 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або релігійних переконань).

Зловмиснику винесли вирок у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.