Понеділок, 24 Червня

Львів’янин, якому вперше в Україні пересадили нирку та підшлункову, помep

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

7 серпня вперше в Україні, а саме у Львові відбулася операція пересадки органів, підшлункової залози та нирки,  17 серпня цей пацієнт помep.

Про це повідомила Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги.

«Ми змушені повідомити дуже сумну звістку: на жаль, Андрій, наш пацієнт із пересадженою підшлунковою залозою, помep… Це величезна втрата не лише для його рідних, а і для усього нашого колективу та тих, хто вболівав і переживав за чоловіка. Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що медики надали цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег та робили все від нас залежне, аби пацієнт відновився після операції.

«Тривалий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза також. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту.

Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія», – додають медики.

Нагадаємо, у львівській лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні провели операцію з пересадки підшлункової залози. Цієї ж ночі від пoмеpлого донора трансплантували ще 3 органи — серце і дві нирки. 3 людини отримали шанси на життя.

Нирку і підшлункову отримав 45-річний львів’янин, який з дитинства хворів на цукровий діaбет. Останні кілька років через ускладнення в чоловіка розвинулась ще й ниркова недoстатність. До цієї трансплантації лікарі залучити також своїх колег з Німеччини, у яких уже є такий досвід – Григорія Лапшина, який подолав 1400 км, щоб допомогти нам зробити цей перший для України важливий крок.