Субота, 25 Вересня

Львів’яни вийшли на захист української мови: протестували проти закону Бужанського

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 16 липня, у центрі Львова перед пам’ятником Т. Шевченку зібрались сотні львів’ян, щоб висловити свій протест проти скандального законопроекту Максима Бужанського, яким хочуть скасувати норму про 80% навчання у школах українською мовою.

Мітингувальники тримали прапори України та плакати із написами, зокрема, «Одна єдина мова України», «Мова буде жити», «Закон №2362 – рашистський», «Макс Бужанський – пес радянський», «Ганьба!» та інші. Про це повідомляє Львівський Портал.

Також під час акції звучали вірші про українську мову та патріотичні пісні.

Фото 4studio.com.ua

Фото 4studio.com.ua

Фото 4studio.com.ua

Фото 4studio.com.ua

Фото 4studio.com.ua

На львівській Ратуші також вивісили банер на захист мови.

«Ми вкотре показали, що наша сила в єдності. Нардепи побоялись виносити одіозний законопроект на голосування. Але на майбутнє Львів застерігає: #НеЧіпайтеМову!», — підписав фото мер Львова Андрій Садовий.

У свою чергу депутати ЛОДА зробили колективну заяву щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту Максима Бужанського №2362

“Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко занепокоєні тим, що в Україні відбувається антиукраїнська провокація та спроба наступу на мову”, – йдеться в заяві.

Зазначимо, законопроект №2362 «Слуги народу» Максима Бужанського передбачає скасування частини закону про мову, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року. Тепер цей процес хочуть відкласти до 2023 року.

Зазначимо, комітет Верховної Ради законопроект Бужанського відхилив. У комітеті Ради зазначили, що законопроєкт Бужанського “має вплив на показники державного бюджету (призведе до збільшення видатків)”.

Share.