Львів’яни розробили чат-бот для оплати штрафів за неправильне паркування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’янин Павло Єсип і його брат створили проєкт FinePay. Це бот, завдяки якому можна оплачувати штрафи за паркування та порушення правил. Наразі проєкт функціонує як чат-бот, але планують що згодом він працюватиме, як застосунок. Як з’явилася ідея цього застосунку розробник розповів Суспільному.

Павло Єсип працює у центральній частині міста. Каже, що часто затримується на роботі та забуває продовжити час паркування. Коли оплачував один зі штрафів, вирішив створити просту альтернативу. Так виник проєкт FinePay.

“Коли ви відкрили посилання по Qr-коду, у вас відкривається таке меню, ви натискаєте розпочати, в цей момент вас вітають і ви можете обрати “часті запитання” або “оплатити новий штраф” і вводите постанову. Тут також є фотопідказка, щоб ви могли подивитись де вона знаходиться. Коли ви ввели постанову, вам показує, щоб ви ввели суму, також є підказка де це знаходиться”, — каже автор проєкту Павло Єсип.

Зараз сервіс працює в режимі телеграм-бота, розповідає Павло Єсип:

“Це зроблено у зв’язку з тим, що для запуску такого проєкту, телеграм є більш легким ресурсом. Коли ми дійдемо до відмітки одна тисяча чеків за тиждень (оплачених адміністративних правопорушень), тоді ми перейдемо в другу фазу і зробимо повноцінний додаток”, — пояснює розробник.

Над додатком почали працювати два місяця тому, планують що він оповіщатиме користувачів про штрафи та працюватиме у різних містах України.

“У себе на робочому столі я тримаю карту України на якій я відмітив міста, де планую також запустити цей додаток, де діє аналогічна схема оплати, як і у Львові. Найближчі плани — це Львівська область, міста Червоноград, Стрий, Дрогобич, далі — Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Долина, Ужгород, Мукачево”, — каже автор проєкту Павло Єсип.

Патрульна поліція може накласти штраф за порушення правил паркування тільки коли водій перебуває в автівці, якщо ж водія немає, то штраф залишають інспектори з паркування. Якщо погода несприятлива — ліцензію залишають у пакеті. Про це розповів начальник міського управління безпеки Максим Смілевський.

“На даний час не вирішене питання, щоб сповіщення переходили в “Дію”. Однак коли постанову скеровують, вона у “Дії” відображається. Крім того ми зараз усуваємо технічні проблеми щодо відображення наших повідомлень в системи Штрафи UA”, — каже начальник міського управління безпеки Максим Смілевський.

За словами Максима Смілевського, щоденно у міський бюджет надходить 220-260 тисяч гривень за сплати штрафів через порушення правил паркування. Впродовж травня зібрали понад 10 млн грн.