Середа, 28 Лютого

Львів’янка купила занедбаний палац на Хмельниччині за рекордну суму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Фонд держмайна десять разів виставляв на аукціон 120 річний «Будинок приватного адвоката Периторіна» за програмою малої приватизації. В аукціоні брали участь 13 учасників, серед яких виграла засновниця проєкту «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів. Вона придбала занедбаний особняк за рекордні 1,26 мільйона гривень — це у 126 разів вище за стартову ціну.

Жінка придбала будівлю ще у 2022 році. Протягом двох місяців її обстежували та досліджувати фахівці: архітектор, історики, дизайнер, йдеться на сторінці «Спадщини.UA».

Під радянським шифером вони знайшли давню фальцеву крівлю, а на горищі — фрагменти кахлевих печей, які колись прикрашали будинок Периторіна. Також з’ясувалося, перший власник особняка — адвокат Периторін — насправді був Гершгоріном. Під час укладання документації діловоди неправильно прочитали прізвище, і так неіснуюче прізвище увійшло в офіційний документ.

Одноповерхова будівля з підвалом і площею понад 700 м2 у стилі модерн є нововиявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. В ньому не збереглася автентична атмосфера, оскільки за Радянського Союзу тут були школа і палац піонерів. Після розпаду СРСР будівля не використовувалася та занепала.

В будинку ще залишилися оригінальні сходи з перилами перед входом. Найближчим часом власниця впорядкує будівлю палацу та територію довкола, і шукатиме інвесторів. Вона планує відреставрувати палац і зробими його місцем для проведення урочистих подій і весіль.

«Ми прагнемо, щоб внаслідок нашої праці занедбані пам’ятки ставали актуальними, щоб в них закохувалися та переступали їхній поріг. Тож маємо на меті розкрити весь потенціал та красу цієї споруди та в скорому часі знайти для неї інвестора», — пояснює Гаврилів.