Субота, 4 Травня

Львів’ян і гостей міста запрошують на Великдень до Шевченківського гаю: гаївки і веснянки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’ян і гостей міста запрошують на Великдень до Шевченківського гаю. Львівський музей народної архітектури та побуду ім. Климентія Шептицького знайомитиме відвідувачів з давніми українськими традиціями, про це йдеться на Фейсбук-сторінці Музею.

«У світле свято Великодня ми вітаємо та гуртуємося, знайомимо з давніми традиціями і пригощаємо гостей!

Будемо разом святкувати Воскресіння Христове, водити гаївки і веснянки та вчити давні танці разом із музичними фольк гуртами», – пишуть організатори і закликають слідкувати за інформацією на офіційних сторінках Музею, адже можливі зміни.

Великдень, 16 квітня, неділя

13:00-18:00

  • «Гаївки для найменших» – Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора 1812 р.);
  • Гаївки з ОУМ «Спадщина» – Жива традиція, що підтримується десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);
  • «Велика гаївка на галявині» – за участю фольклорних та етно-гуртів Капела Д’горі, Етерія / Eteria, ДРИҐ  – традиційні танці та співи у Львові, NAZVA, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);
  • Презентація збірника гаївок – Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок (кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ). Місце та час перезентації невдовзі повідомимо, стежте, будь ласка, за оновленнями.

Обливаний понеділок у Гаю, 17 квітня, понеділок

13:00-18:00

  • «Велика гаївка на галявині» – за участю фольклорних та етно-гуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно).

Львів’ян та гостей міста також заликають відвідати діючі виставки у музеї – виставочку писанок в малому залі «В укритті» та виставку живопису Уляни Нищук «Заквітчані» у школі зі села Бусовисько.