Середа, 19 Червня

Львів’ян і гостей міста запрошують на спільні колядування біля ватр

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На різдвяні свята у Львові облаштували тимчасові ватри, довкола яких музиканти, мешканці і гості міста збираються на спільну коляду. Тут всі охочі можуть спільно заспівати народні колядки із Львівщини, Закарпаття, Київщини, Харківщини та Сумщини. Різдвяні пісні зібрали у спеціальний Різдвяний колядник, який можна взяти безкоштовно у муніципальних закладах.

З 26 грудня по 7 січня у місті проводять колядування біля тимчасових ватр. Основна ідея – зберегти та поширити традицію виконання колядок з різних куточків України, які намагаються знищити росіяни.

«Різдво у Львові – це завжди про тепло, родинний затишок і єднання. В час війни для нас особливо важливо дарувати цю атмосферу як львів’янам, так і гостям нашого міста: чи це туристи, чи внутрішньо переміщені українці, чи військові, які проходять лікування. Тому ми хочемо, щоб всі, хто гуляє вуличками нашого міста в цей святковий період, відчували себе частиною однієї великої української родини. Беріть рідних і друзів, приходьте до ватр разом прославляти Рождество Христове», – запрошує керівниця управління туризму Христина Лебедь.

Розклад і локації

Вже відбулося два колядування біля ватр, де сотні мешканців і гостей Львова разом виконували традиційні колядки. Охочі потрапити на таку коляду можуть це зробити ще в такий час:

29 грудня 17:00, площа Ринок, 45 – хор «Gloria» Львівської музичної школи №8;

5 січня 17:00, площа Ангелів (біля Гарнізонного храму святих Петра і Павла) – хор «Калинове гроно» Львівської школи мистецтв №11;

7 січня 19:00, площа перед Домініканським собором – хор «Gloria» Львівської музичної школи №8.

Різдвяний співаник

Для всіх охочих долучитись до колядувань в місті безкоштовно роздають Різдвяний співаник, розроблений міським управлінням туризму та Львівським скансеном. У ньому зібрали 11 колядок, що походять з різних регіонів України. Також можна завантажити електронну версію колядника.

Місця, де можна отримати колядник:

• Центри туристичної інформації Львова (пл. Ринок, 1 та вул. Руська, 20);

• Бібліотеки-філії Львівської муніципальної бібліотеки;

• Порохова вежа (вул. Підвальна, 4);

• Муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11);

• Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (вул. Чернеча Гора, 1);

• Центр Довженка (просп. Червоної Калини, 81);

• Lviv Film Center  (вул. В. Великого, 14а);

• Львівський органний зал (вул. С. Бандери, 8 );

• Театр Лесі Українки (вул. Городоцька, 36);

• Театр Леся Курбаса (вул. Л. Курбаса, 3);

• Перший театр (вул. В. Гнатюка, 11).

А за тую коляду дайте гривню ЗСУ!

З давніх давен колядникам за добру коляду давали гостинці та гроші. Відтак впродовж колядування і святкового сезону місто збирає кошти на єдиний рахунок для закупівлі FPV-дронів, аби захисники і захисниці ефективно знищували ворога.