Львів готується до щорічних Днів європейської спадщини. Програма заходів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

8-10 вересня у Львові пройдуть 13-ті Дні європейської спадщини, де мешканці і гості міста можуть більше дізнатись про живу спадщину Львова і регіону. 68 подій про традиції і живі прояви культури, які успадковані від предків і передаються майбутнім поколінням. Участь у подіях безкоштовна, але за умови попередньої реєстрації, яку відкриють 4 вересня о 12:00 год.

«Щороку Дні європейської спадщини відбуваються завдяки ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста. Цьогоріч це досвідчені гіди, науковці, музейники, мистецтвознавці, фольклористи та етномузикологи, майстри традиційних ремесел, реставратори і садівники. Для кожного це спосіб популяризувати нашу нематеріальну спадщину і спонукати до її переосмислення. Чому це особливо важливо зараз в контексті війни? Бо культуру, навики і традиції людей набагато складніше зруйнувати, але це теж ідентифікує людей як націю», – розповідає Христина Лебедь, керівниця міського управління туризму.

Про що події у програмі?

Усні традиції, пісні, музика, кухня, звичаї і обряди, народні святкування, знання і практики:

·       традиції святкувань на Галичині: весіль, Дня міста та релігійних свят;

·       кухня Галичини, львівські пляцки, традиція кавування, кулінара спадщина і її вплив на сучасну гастрономію;

·       вінтажне мистецтво, вишивання, писанкарство, гончарство, виготовлення іграшок, місцеві говірки;

·       парфумерна справа у Львові, аптекарська справа, традиції міського садівництва.

Багато активностей відбуватиметься у Львівському скансені. Тут будуть співати галицьких пісень, пробувати Яворівський пиріг та слухати гру унікальних музичних інструментів.

Формати подій – екскурсії, майстер-класи, лекції, пікнік-презентації, вистави, концерти, співочі посиденьки, перегляд домашніх слайдів.

У програмі можливі зміни, слідкуйте за оновленнями на сайті та сторінці події у соціальних мережах: Facebook, Instagram

Друковані буклети з програмою ДЄС будуть розповсюджуватись від початку вересня у Центрах туристичної інформації Львова (пл. Ринок, 1 та вул. Руська, 20).

Як взяти участь?

Реєстрація на події відбуватиметься з 4 вересня 12:00 до 7 вересня 17:00 на сайті lviv.travel.