Субота, 20 Квітня

Лукашенко, ймовірно, ухвалює рішення вступити у війну проти України – ЦОС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Існує дуже велика вірогідність того, що самопроголошений уряд Республіки Білорусь в найближчі години ухвалить рішення про участь білоруської армії у війні, яку розпочала Російська Федерація проти України. Про це стало відомо з інформації Центру оборонних стратегій, що є у розпорядженні УП.

У ЦОС констатують, якщо Лукашенко наважиться на такий крок, це означатиме задіяння всіх сил та засобів збройних сил Білорусі проти українських сил оборони.

“Єдиною причиною такого рішення буде те, що громадянин Лукашенко повністю залежить в тому числі у питаннях власної безпеки від Путіна. Дане рішення ніяк не враховує мир та дружбу між народами України та РБ, що тягнеться віками. Білоруси та Українці не воювали проти одне одного ніколи в історії. Ми братні народи та не можемо воювати один проти іншого. Якщо це рішення буде ухвалено та реалізовано це буде чергова трагедія історичного масштабу на руках Путіна та Лукашенка”.

Військові Білорусі можуть не розуміти куди їдуть, їх телеефір переповнений пропагандою про уявних “нацистів”, їм можуть не пояснювати задачі та вони можуть не розуміти багато з того що відбувається. Вони можуть не знати про шалені втрати росіян в Україні протягом кількох останніх днів.

До слова: спочатку самопроголошений президент Білорусі Лукашенко підтвердив, що ракети по Україні були запущені з території його країни і пригрозив вторгненням в Україну білоруської армії.

Сьогодні зранку Лукашенко дорікнув президенту України Володимиру Зеленському через звернення до білорусів з приводу конституційного референдуму в Білорусі, який проходить в неділю.

“Він нехай звертається до українського народу та відповідає за те, що відбувається сьогодні в Україні. В Україні немає жодного білоруського солдата, жодного патрона”, — заявив він.

При цьому Лукашенко зазначив, що в Україні відловлюють та б’ють росіян та білорусів.

“Україна начебто підштовхує Білорусь до спецоперації із захисту своїх громадян”, — заявив він.

Він підтвердив, що з території Білорусі були запущені ракети по позиціях в Україні, але це, за його словами, був вимушений крок, оскільки “на українській стороні за кілька кілометрів від кордону з Білоруссю було розгорнуто ракетні дивізіони, які готові протягом хвилин завдати удару по російських позиціях”. Він також зізнався, що Білорусь допомагає пораненим російським військовим.

При цьому він заявив, що жодної війни з території Білорусі не ведеться.

“Не треба на нас нападати і з “Кварталу 95″ підвивати, що ви, білоруси, зробіть правильний вибір”, — сказав Лукашенко.

Лукашенко також заявив, що причиною початку війни проти України стала атака з її боку.

27 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до білорусів. У своїй промові він закликав “стати тією доброю, безпечною Білоруссю, яку ми всі бачили нещодавно”.