П’ятниця, 19 Липня

ЛНУ відповів на звинувачення лабораторії «Ескулаб» у спробі рейдерського захоплення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

15 серпня 2023 року на офіційній сторінці приватного підприємства «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб» у мережі Facebook було опубліковано повідомлення про можливу незаконну зміну менеджменту та власників підприємства, у тексті якого подано непідтверджену, необґрунтовану, провокативну інформацію, яка носить образливий характер по відношенню до спільноти Університету, пише прес-центр ЛНУ.

“Вказані у дописі безпідставні твердження, які характеризують морально-етичні якості Ректора Університету, грубо порушують приватність особи, гарантовану Конституцією України та Цивільним Кодексом України. Станом на сьогодні допис зі сторінки видалено, проте жодним чином не спростовано.

Питання, описані у тексті, є предметом внутрішньо-господарської діяльності ПП «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб» і не мають жодного відношення до Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на це, вимагаємо спростувати опубліковану недостовірну інформацію, яка завдає репутаційної шкоди ЛНУ ім. Івана Франка, та публічно вибачитися перед академічною спільнотою та Ректором Університету.

В іншому випадку залишаємо за собою право подати до суду, адже Конституція гарантує судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім’ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації. Така інформація носить образливий характер по відношенню до Університету та Ректора.

Разом з тим, закликаємо представників медіа уважно перевіряти інформацію перед публікацією, об’єктивно висвітлювати позицію усіх сторін конфлікту, якщо вони є, й дотримуватися професійної етики у своїх публікаціях”.

Нагадаємо, медична лабораторія “Ескулаб”, яка є провідною мережею медичних лабораторій заходу України, заявила про можливу спробу незаконного заволодіння корпоративними правами мажоритарного учасника підприємства Сергія Дядюшко та про спробу зміни менеджменту.

Можливим ініціатором рейдерської атаки, як стверджується у зверненні, є міноритарний учасник підприємства Денис Мельник, син ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Мельника.

Сергій Дядюшко, як стверджується у зверненні, чисто випадково довідався про те, що завтра, 16 серпня, мають відбутись загальні збори учасників цього підприємства, до порядку денного яких включені питання щодо виключення його з числа учасників підприємства та відсторонення від посади директора. На думку авторів звернення, це свідчить про намір рейдерського захоплення підприємства.

Конфлікт між Дядюшко та іншими учасниками підприємства Денисом Мельником та Станіславом Луговським виник через те, що останні не погоджувалися з відрахуваннями на утримання та діяльність благодійного фонду “Ескулаб”, який надає гуманітарну допомогу Збройним силам України.

Для захисту своїх прав Дядюшко звернувся до правоохоронних органів та до суду, який наклав арешт на його частку у статутному капіталі підприємства та заборонив її відчуження. Однак Дядюшко не виключає, що Мельник може спробувати внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за допомогою свого батька, який має значний вплив у Львові.

Нагадаємо, що Медичну лабораторію “Ескулаб” створили у 2009 році Дядюшко та Луговський. Зараз вона має чотири лабораторії та понад 150 пунктів забору біологічного матеріалу. У лабораторії працює близько 850 працівників.