Четвер, 29 Лютого

“Любити Львів, жінок і жартувати”: у прокат вийшов український фільм “Шляхетні волоцюги”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 27 вересня в український кінопрокат увійшла довгоочікувана музична комедія Олександра Березаня “Шляхетні волоцюги”.

Львівські батяри – це справжній феномен ХХ століття. З одного боку – забіяки, хулігани та зірвиголови. З іншого – справжні жартівники та підкорювачі жіночих сердець, які не уявляли свого життя без рідного Львова. Любити Львів, жінок і жартувати – таким було їхнє гасло, тож творці вміло втілили його у фільмі.

Кінострічка “Шляхетні волоцюги” із гумором розповідає українцям про батярську субкультуру у Львові 30-х років. Перед головними героями – батярами Бодьою та Міреком – постає надважливе завдання – захистити сироту Христю від нацистів та “совєтів”. Передумовою цього став легендарний браслет перемоги Александра Македонського, який випадково потрапив до дівчини та зіткнув лобами два ворожих режими у самому серці Галичини. Події фільму відбуваються у Львові у 1938-39 роках.

Зазначимо, що фільм неодноразово зазнавав критики з боку львів’ян, які звинуватили авторів фільму у «паплюженні історії Львова».

Ідея створення фільму зародилася в 2012 року. Пізніше стрічка стала переможцем відбору Держкіно та отримала фінансування з бюджету. Сценарій до музиної комедії писали спільно Тарас Боровик та Дмитро Наумов.

Основні зйомки проходили у Львові наприкінці літа 2017 року, деякі сцени знімалися у павільйонах Києва. За попередньою інформацією, загальний бюджет фільму склав трохи більше 37 мільйонів гривень.

Сорока Анастасія для Amazing Ukraine