Літній театр, галерея та сквер на даху: у Львові представили концепцію нової будівлі

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові затвердили проєкт детального плану, що передбачає будівництво готелю на місці хаотичної парковки за адресою по вулиці Вороного, 4. Надалі детальний план буде винесено на розгляд сесії ЛМР. Тим часом команда архітекторів бюро «АБМК» представили концепцію нової будівлі, яка має з’явитись на місці паркувального майданчику.

Проєкт передбачає будівництво дворівневого підземного паркувального майданчику, а також облаштування скверу, дитячого майданчика, літнього театру та соціального коворкінгу на даху будівлі. Відкриті громадські простори займуть більше 1000 кв. м та будуть загальнодоступними для львів’ян та гостей міста. На дах вестимуть окремі ліфт та сходи, які, разом із проміжними терасами, перетворяться на постійну мистецьку галерею.

Раніше Інститут «Містопроект», який розробляє детальне планування території цієї ділянки на прохання мешканців вирішив забрати з проекту ДПТ територію Пасажу Міколяша, залишивши лише ділянку на Вороного,4. Проєктанти вирішили першими у Львові застосувати принцип «Додавай та примножуй», коли нові об’єкти створюють нові простори для містян а не забирають ті, що вже є.

«Ще до карантину ми провели громадські слухання щодо нового детального плану території на вулиці Вороного. Також громада надсилала свої пропозиції щодо цього об’єкту. Проектанти врахували зауваження і виставили проект на містобудівну раду Так, містобудівна рада розглянула його та погодила із врахуванням певних рекомендацій. Вже незабаром цей детальний план буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради», — зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

У будівлі облаштують готель однієї зі світових мереж на 140 номерів та конференц-зал.

«До ідеї створення громадського простору на даху майбутньої будівлі ми прийшли, прогулюючись вулицею Руданського. Сьогодні це гарна пішохідна вулиця, але наприкінці вона впирається в закинутий та непривабливий майданчик. Все ніби обрубується. За нашим задумом громадський простір на даху стане головним продовженням вулиці Руданського.

Майбутній краєвид на місто, зокрема вид на вул. Руданського

Піднімаючись сходами, відвідувачі зможуть насолоджуватись новими ракурсами вулиць, знаходити затінок влітку та прихисток від дощу і вітру в холодні пори року. Водночас тут розташують мистецькі експозиції. Це буде місце, де можна послухати класичну музику або просто почитати книжку», – розповідає представник команди девелоперів Лев Підлісецький.

Інвестори обіцяють, що тут буде сучасний підземний паркінг на 70 автомобілів, який забезпечує вдвічі більшу кількість місць, порівняно з нинішньою стихійною парковкою. Окрім цього, планується облаштувати у цьому районі підземні сміттєві контейнери та провести благоустрій території занедбаної довкола.

Share.