Четвер, 13 Червня

Лідери Альянсу погодили створення Ради Україна-НАТО

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лідери держав Північноатлантичного Альянсу на зустрічі у вівторок затвердили створення Ради Україна-НАТО – нового органу взаємодії Києва та Альянсу.

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондент “Європейської правди“.

“Україна отримає запрошення до НАТО, коли “погодяться усі союзники і будуть виконані умови” — Столтенберг.

Натомість лідери країн-членів ухвалили пакет підтримки для України, який передбачає скасування вимоги щодо виконання ПДЧ, довгострокову програму військової допомоги для модернізації ЗСУ та повного переходу на стандарти НАТО, а також запуск Ради Україна-НАТО

“Рада Україна-НАТО – це форум для кризових консультацій і ухвалення рішень, де ми будемо зустрічатись на рівних”, – пояснив генсек Альянсу.

Він підтвердив, що перше засідання Ради відбудеться у Вільнюсі в середу, 12 липня, і в ньому візьме участь президент Володимир Зеленський.

Рада Україна-НАТО замінить попередній формат співпраці Києва та Альянсу – Комісію Україна-НАТО, що існувала з 1997 року і яка працювала у форматі “члени НАТО+1”.

Як пояснював раніше Столтенберг, новий формат відкриває більше можливостей для практичної співпраці. Можливо, буде стврено підкомітети, які будуть займатися певними питаннями – наприклад, кібербезпекою чи сумісністю.