П’ятниця, 29 Вересня

Лідером онлайн-групи, де «зливали» секретні документи, є військовослужбовець Нацгвардії США

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Федеральне бюро розслідувань у четвер удень оголосило про арешт у справі розслідування витоку секретної інформації з Пентагону, пов’язаної зокрема з військовими планами України.

У заяві ФБР ідеться про “санкціоновану правоохоронну операцію” в будинку в Норт-Дайтоні, штат Масачусетс.

За даними ЗМІ, арештованим є 21-річний військовослужбовець розвідувального крила Національної повітряної гвардії Массачусетса Джек Тейшейра.

Він був адміністратором невеликої групи Thug Shaker Central, у якій близько 20-30 людей обʼєднались через спільну любов до зброї, відеоігор та расистських мемів.

Раніше журналісти з’ясували, що за масштабним витоком секретних даних США міг стояти користувач Discord під нікнеймом OG, який заявляв, що працює на військовій базі.

The New York Times поспілкувалася з чотирма учасниками групи Thug Shaker Central, один із яких сказав, що знає людину, яка злила інформацію, щонайменше три роки, зустрічався з ним особисто та назвав його OG. Друзі описали його як старшого за інших членів групи та «беззаперечного лідера». Один із них сказав, що OG мав доступ до розвідувальних документів завдяки своїй роботі.

За даними The New York Times, арештованим був саме Тейшейра.

Видання змогло знайти зв’язки між Джеком Тейшейра та іншими членами групи Thug Shaker Central через його профіль онлайн-ігор та інші записи. А фото із соцмереж на його сімейних фотографіях збігаються з деталями інтер’єру на деяких фотографіях секретних документів.

Мати нацгвардійця розповіла, що він працював нічними змінами на базі на Кейп-Коді, а останніми днями змінив номер телефону. Журналісти зазначають, як бачили що до будинку жінки на пікапі приїхав хтось, схожий на Тейшейра. Коли репортери спитали, чи він там і чи можна з ними поговорити, їм відповіли: «Йому потрібен адвокат, якщо справи йдуть так, як зараз. Федерали скоро з’являться, я впевнений».

Члени Thug Shaker Central, з якими спілкувалося видання, сказали, що людина, яка оприлюднила інформацію, не була інформатором, а секретні документи ніколи не мали поширитися далі їхньої групи. Документи, які вони обговорювали онлайн, нібито мали суто інформаційний характер, а члени групи не ставали на жодну сторону у війні росії проти України.

Арешт

У соцмережах також поширились фото біля будинку нібито Тейшейри, де видно спецпризначенців, а також світлину, де нібито військовослужбовець із руками за головою здається правоохоронцям.

«Близько шести агентів ФБР із рушницями у четвер проникли на територію 21-річного військовослужбовця національної військово-повітряної гвардії, який, на думку слідства, пов’язаний із витоком секретних документів розвідки США», — пише видання.

Раніше в четвер президент США Джо Байден заявив, що близькі до виявлення організатора витоку секретних документів.

Журналісти The Washington Post дізналися, що за масштабним витоком таємних документів розвідки США може стояти співробітник американської військової бази, який нібито зливав їх у мережу без особливих цілей та не зовсім усвідомлюючи наслідки.