П’ятниця, 1 Грудня

Лавров натякнув, що війна закінчиться підписанням договору, але є умова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр закордонних справ рф Сергій лавров заявив, що російсько-українська війна закінчиться підписанням договору, але все залежатиме від перебігу бойових дій. Про це він розповів у прямому ефірі російського пропагандистського “Першого телеканалу”.

“Як у будь-якій ситуації, коли застосовуються збройні сили, звичайно ж, все закінчиться договором, але параметри цього договору будуть визначені тією стадією військових дій, під час якої цей договір стане реальністю”.

Він додав, що росія нібито дуже позитивно сприйняла пропозиції України, які їй передали під час очного раунду перемовин у Стамбулі 29 березня. За його словами, ті пропозиції враховували низку питань, до яких ревно ставиться російська влада – зокрема позаблоковий статус України.

Однак згодом, за словами лаврова, нібито в переговорний процес втрутилися США та Велика Британія й почали пояснювати українцям, як слід змінити пропозиції.

росія буцімто надіслала офіційну відповідь на пропозиції України, які передали в Стамбулі 29 березня, але не отримала відповідь.

Російський міністр твердить, що після зустрічі в Стамбулі українська делегація начебто змінювала формулювання своїх пропозицій.

“У стамбульському документі було сказано, що “в Україні не буде жодних військових баз іноземних і не будуть проводити навчання за участю іноземних збройних сил, крім як за згодою всіх країн-гарантів цього договору, включаючи росію” – було написано прямо.

У тому варіанті, який вони нам дали за нашою позитивною реакцією, значилося: “жодних навчань, окрім як за згодою більшості країн-гарантів”.

Різниця є? Про те й мова. Ось так вони вчинили і за низкою інших пропозицій, які вони внесли до Стамбула”.