Понеділок, 15 Квітня

Львівський суд остаточно дав дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

22 квітня Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу й остаточно скасував провадження щодо визнання незаконним рішення про будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові на вулиці Пластовій.

Отож суд своєю ухвалою закрив провадження про визнання протиправним рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень для проєктування й будівництва об’єкта з переробки твердих побутових відходів. Суд водночас й скасував заходи забезпечення позову, зокрема, призупинення дії рішення виконавчого комітету.

«Таким чином підстав для обмеження дії містобудівних умов та обмежень. Таке рішення обумовлене тим, що суд не встановив порушень прав позивача, необхідних для захисту в порядку адміністративного судочинства», – повідомили в ЛКП «Зелене місто».

До вашого відома, 29 січня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу щодо призупинення рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного комплексу. Згодом, 8 квітня, апеляційний суд залишив цю ухвалу без змін і ось лише тепер цю ухвалу скасовано.

У львівському комунальному підприємстві «Зелене місто» повідомили, що на даний момент тривають підготовчі роботи до будівництва сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій блія очисних споруд “Львівводоканал”.

Розпочати будівництво сміттєпереробного заводу повинні вже цього року. Проєкт сміттєпереробного комплексу успішно пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок.

Сміттєпереробний завод сортуватиме й компостуватиме сухі і вологі відходи, вторинної сировини, окремі майданчики для збору електроніки, великогабаритного й будівельного сміття. Потужність майбутнього об’єкта, який забезпечить потреби міста складе 240 тисяч тонн відходів щороку у двозмінний режим роботи. Частка залишкових відходів у цьому комплексі становитиме не менше 30%.

До слова, будувати цей завод зголосились чотири іноземні компанії. Це компанія Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), компанія Control Process S.A. з Польщі, консорціум із двох фірм — WTT (Нідерланди) та Axis (Литва) і консорціум із двох фірм — MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина).