Середа, 28 Лютого

Львівський гурт проведе на Великдень онлайн-концерт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівський пост-фолк гурт Torban запрошує на традиційний Великодній концерт, який вперше відбудеться в онлайн-форматі. Відео-трансляція концерту розпочнеться на Великдень, 19 квітня, о 18 годині на сторінці гурту в Facebook та на YouTube каналі Torbán.

Карантин для гурту є дуже плідним. Музиканти працюють над матеріалом для нового альбому, а спеціально для Великоднього концерту підготували прем’єру пісні. У концерті зазвучать веснянки та весільні пісні.

Великодній концерт можна буде переглянути у них у Facebook або на каналі YouTube.

Гурт названий на честь торбану — «панської бандури». Цей неймовірної краси струнно-щипковий інструмент (родич лютні) був популярний серед шляхти у 17−18 ст.

Основа музики Torban — давні пісні, віднайдені в архівних матеріалах. Більшість пісень є обрядовими: коляда, веснянки, купальські та весільні, адже власне вони сповнені архаїчного, дохристиянського змісту. Кожна пісня ретельно прослуховується та вивчається. Тільки після того здійснюється її аранжування, яке надає пісні нових барв та сучасного звучання, але із максимальним збереженням мелодії, ритму та тексту.

Перший виступ гурту відбувся 21 червня 2016 року на Святі музики у Львові. Відтоді музиканти записали перший альбом «Vesna», двічі побували з туром у Польщі, Литві, Латвії, заграли кілька десятків концертів в Україні.