Субота, 20 Квітня

«Львівська політехніка» виготовляє на 3D-принтері захисні маски для медиків

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Tech StartUp School (яка функціонує при НУ «Львівська політехніка») розпочала друкувати захисні маски для лікарів та перехідники для апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень). Ці предмети створюються у Львові на 3D-принтері, місто вже закуповує їх для медичних закладів.

У розпал всесвітньої пандемії Tech StartUp School долучилось до ініціативи #допоможилікарям і розпочало на базі Tech LabInno друкувати захисні медичні екрани. Ці екрани є багаторазового використання і піддаються дезінфекції.

“Ми створюємо перехідники (конектори) для апаратів ШВЛ, за допомогою яких можна до одного апарату підключати одразу 2-х пацієнтів. Єдина умова, щоб у цих двох осіб був однаковий об’єм легень (тобто можна підключати двох молодих або двох старших людей). Потужності апарату ШВЛ вистачає на 2 людей. Ці перехідними активно тестуються в Києві і давно є в європейській та американській практиці.

Що стосується захисних масок, то ми також повністю їх виготовляємо. Пластикові каркаси друкуємо на 3D-принтері, захисні екрани нарізаємо лазером, кріпимо резинову защіпку. Ці маски є багаторазовими, піддаються дезінфекції. Вони значно зручніші від захисних окулярів, не залишають рани на обличчі”, — розповіла Наталя Іванкова, представниця бізнес-інноваційного центру при НУ «Львівська політехніка».

На виготовлення однієї захисної маски йде близько 3 годин, перехідники для апаратів штучної вентиляції легень роблять ще швидше. Львівська міська рада вже зробила не одне замовлення, щоб якомога швидше вони почали працювати на користь медицини міста.

фото: Роман Балук

«Ми вже проговорили з головним лікарем Львівської лікарні швидкої медичної допомоги і вже замовили 20 таких перехідників. Стосовно кількості масок ще будемо вирішувати. Також продумуємо закупівлі з керівниками мереж супермаркетів, аптек, працівники яких багато комунікують з людьми», — наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Центр легеневого здоров’я

Також це медичне обладнання отримали такі установи: Центр легеневого здоров’я, Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова.